SHP'den Gökçek'e salvolar

SHP'den Gökçek'e salvolar.12641
  • Giriş : 16.11.2008 / 17:54:00

SHP Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Melih Gökçek'in, bugün katıldığı bir televizyon kanalında, ''Suçu başka yerlere atarak, beceriksiz belediye yönetimini ört bas etmeye çalıştığı'' öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gökçek'in 15 yıldır Ankara'ya faydalı bir hizmet yapamadığı, borçlarını ödeyemediği savunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Gökçek, hala Karayalçın'dan kalan borçları ödediğini ve Karayalçın dönemindeki yatırımların ekonomik getirisi olmadığını iddia etmektedir. Ankara'ya yapılan bütün büyük projelerin kredileri Murat Karayalçın döneminde alınmıştır ve yatırımlara harcanmıştır. 12 yıllık Ankaray'dan elde edilen gelir 600 milyon dolar, 11 yıllık Metro'dan elde edilen gelir ise 500 milyon dolar civarındadır. Halktan peşin olarak topladığı paraları da BOTAŞ'a ödemediği düşünülürse, akla bu paraların nereye gittiği sorusu gelmektedir. Murat Karayalçın döneminde yapılan bütün yatırımların ekonomik getirisi vardır ve bu paraları alan Melih Gökçek, beceriksizliğinden yapamadığı işlerin suçunu başka yerlere atmakta ya da metro gibi hizmetlerin merkezi hükümet tarafından verilmesi gerektiğini söylemektedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*