'Shrek 3'e dünya prömiyeri

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Sinema dünyasının sevilen çizgifilmi 'Shrek 3'ün dünya prömiyeri dün yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kameralar, filmin yıldızları yeşil canavar Shrek ve prenses Fiona'dan başka geçtiğimiz yıl ayrılan şarkıcı Justin Timberlake ve oyuncu Cameron Diaz'ın üzerine odaklandı.

Filmde Prenses Fiona'yı seslendiren Diaz, prömiyere somon rengindeki Chanel marka elbisesiyle gelen ilk kişi oldu ve kameralara Shrek'i seslendiren Mike Myers ile poz verdi.

Kral Arthur'u seslendiren Timberlake ise Diaz'ın arkasından basın ordusunun önünden geçti. Çift her ne kadar göz göze gelmemeye çalışsa da toplu resim çekimi için biraraya geldiğinde samimi davrandı.

Yaz filmleri arasında en çok beklenen 'Shrek 3' 18 Mayıs'ta gösterime girecek.

Filmin prömiyerine katılan diğer sanatçılar arasında Julie Andrews, kediyi seslendiren Antonio Banderas, Rupert Everett ve eşeği seslendiren Eddie Murphy bulundu.

Gösterime girdiği üç gün içinde 148 milyon dolar gelir getiren 'ÖrümcekAdam-3' filminden sonra büyük hasılat getirmesi beklenen 'Shrek 3'ün konusu şöyle:

Shrek ve Fiona mutlu bir hayat yaşamaktadır. Ancak bir süre sonra kral ölür ve Shrek'ten tacı devralması istenir. Shrek bu tacı istemez, ama şeytan Prens Charming tacın peşindedir ve böylece karmaşa başlar.

'Shrek' serisinin ilk filmi 2001 yılında gösterime girmiş ve büyük ilgi görmüştü.
İkinci film ise 2004 yılında dünya çapında en çok izlenen filmler listesinde 467.5 milyon dolar hasılatla ikinci sırada yeralmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious