Sibel Alaş'ın eşi hapse girecekti!

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Yuvadan aldığı kız çocuğuna koruyucu annelik yapan şarkıcı Sibel Alaş'ın menajer eşi Zeki Aköz, ayrıldığı eşinden olan oğlunun dört yıllık nafakasını gözaltına alındıktan sonra, "kurtulmak için" verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alaş'ın isteğiyle Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan aldıkları kız çocuğuna babalık eden Zeki Aköz, 10 yıl önce boşandığı eşinden olan çocuğuna her ay ödemesi gereken 600 YTL nafakayı ödemeyince mahkemelik oldu.

Hapis kararı çıktı
Hülya Dağıstan, Sibel Alaş-Zeki Aköz çiftinin 2.5 yaşındayken yuvadan aldıkları Tuğçe'nin biyolojik annesinin 9 yıl sonra ortaya çıkıp çocuğumu istiyorum demesiyle gündem oluşturdukları 2005'te eski eşine tepki göstermişti. Dağıstan şunları söylemişti: "Zeki Aköz önce öz çocuğuyla ilgilensin. 2003'ten beri oğlunun nafakasını ödemiyor. Kendi çocuğuyla ilgilenmeyip Tuğçe için biyolojik annesine karşı hukuk mücadelesi veriyor. Nafakasını ödemediği kendi çocuğu ne yiyip, ne içiyor diye merak etmiyor."
Dağıstan, oğlunun nafakalarını almak için İcra İflas Kanunu'nun yeni uygulaması uyarınca dava açtı. Yapılan tebligatlara rağmen 30 bin YTL'yi bulan nafakayı ödemeyen Aköz hakkında 3 ay hapis kararı çıktı.
Altı yıl evli kaldığı Zeki Aköz'ü, 13 yaşına gelen oğlu ile ilgilenmemekle suçlayan Hülya Dağıstan, eski eşinden nafakayı tahsil edebilmek için bir dedektif gibi iz sürmeyi de ihmal etmedi.
Dağıstan, Zeki Aköz'ün halen evli olduğu şarkıcı Sibel Alaş'ın bir televizyon kanalının canlı yayınında görünce avukatını arayıp, "Zeki de oradadır" dedi. Avukat da durumu polise bildirince canlı yayın sonrası Zeki Aköz, gözaltına alındı. Geceyi emniyette geçiren Aköz, sabahleyin müzisyen Aykut Gürel'in de yardımıyla 30 bin YTL'yi ödeyince hakkındaki hapis kararı da (*) kalktı.
"Carpe Diem" adlı bir albüm çıkaran Sibel Alaş ise para ödendikten sonra eşi Zeki Aköz hakkındaki hapis kararının düşmesiyle rahat bir nefes aldı.

(*) 1.6.2005'te yürürlüğe giren İcra İflas Kanunu'ndaki değişiklik uyarınca 344'üncü maddede belirtilen nafakaya ilişkin kararların gereğini yerine getirmeyen borçlu hakkında, alacaklının şikâyeti üzerine üç aya kadar tazyik hapsi veriliyor. Hapsin tatbikine başlandıktan sonra kararın gereği yerine getirilirse borçlu tahliye ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious