Sibel Can, kendisine yönelik eleştirilere sert cevap verdi

Sibel Can, kendisine yönelik eleştirilere sert cevap verdi.14913
  • Giriş : 08.07.2007 / 07:50:00

Umre'ye yaptığı ziyaretle gündeme gelen sanatçı Sibel Can, kendisine yönelik eleştirilere sert cevap verdi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sibel Can: Umre'ye değil de bazıları gibi 'Buda'ya tapmaya mı gitseydim!..
"Ben Müslüman'ım. Kabe'yi görmem, Peygamber Efendimiz'in yaşadığı yerlere gitmem niye yadırganıyor ki? Bazıları arınmak, huzuru bulmak için Hindistan'a gidip Buda'ya tapıyor. Peygamber Efendimiz'in yaşadığı yerleri gezdim, sahabeleri ziyaret ettim. Duamı yaptım, namazlarımı kıldım arınmış bir şekilde geldim..."

Türk müziğinin sevilen sesi Sibel Can, son albümü 'Akşam Sefası' ile yaza damgasını vuracağa benziyor. Tarkan, Sezen Aksu ve Serdar Ortaç gibi sanatçılardan şarkı alan Can'ın albümü, 'yaprak kımıldamayan' müzik sektörüne az da nefes aldırdı. Arabesk, fantezi, pop, sanat müziği ve mistik müzikten örneklerin yer aldığı albüm için Sibel Can, her kesimden müzikseverin şarkılarını dinlediğini düşünüyor.

Şarkıları, sahne performansı, yaşamıyla sürekli gündemde olan Sibel Can, gazetelere haber olmak için bir çabasının olmadığını, hatta magazin gazetecilerinden kaçtığını söylüyor. Bugüne kadar meslektaşlarıyla polemiğe girmemeye özen gösteren Sibel Can, sözü geçtiğimiz yaptığı Umre ziyaretine getiriyor: "Ben Müslüman'ım. Kabe'yi görmem, Peygamber Efendimiz'in yaşadığı yerlere gitmem niye yadırganıyor ki? Ben orada Allah ile baş başa kaldım ve dünyanın en büyük mutluluğunu yaşadım.

Bazıları arınmak, huzuru bulmak için Hindistan'a gidip Buda'lara tapıyor. Peygamber Efendimiz'in yaşadığı yerleri gezdim, sahabeleri ziyaret ettim. Duamı yaptım, namazlarımı kıldım, arınmış bir şekilde geldim. Her Müslüman'ın o topraklara, kutsal topraklara ayak basması, o duyguyu yaşaması lazım."

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious