Sibel'e 10 Cumhuriyet altını

Sibel'e 10 Cumhuriyet altını.14332
  • Giriş : 02.09.2008 / 14:40:00

Türkiye'ye gümüş madalya kazandıran halterci Sibel Özkan Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'ye gümüş madalya kazandıran milli halterci Sibel Özkan 10 adet Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'ye gümüş madalya kazandıran milli halterci Sibel Özkan 10 adet Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

Sibel Özkan, antrenörü Talat Ünlü ile birlikte sabah saatlerinde ilk olarak, davet edildikleri Konya İl Genel Meclisi Toplantısı'na katıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Sabri Ak, açılış ve yoklamanın ardından yaptığı konuşmada, olimpiyatlarda genel olarak Türkiye beklenen dereceleri elde edemese de Sosyal Hizmetler Konya Yurdu'nda büyüyen Sibel Özkan'ın başarısının kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Ak, Özkan'ı elde ettiği başarıdan dolayı tebrik ederek, Konya ve Türkiye'ye büyük sevinç yaşattığı için teşekkür etti.

Grup başkan vekillerinin konuşmalarının ardından, kürsüye gelen Özkan, olimpiyatta kazandığı başarıda Konya'nın desteğinin büyük payı olduğunu vurgulayarak, ''Sayın meclis başkanı AK ve üyelere çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Özkan'ın antrenörü Talat Ünlü ise yaptığı konuşmada, yurtlarda yetişen biri olan Sibel Özkan'ın başarısının pek çok açıdan manidar olduğunu belirterek, Özellikle Sosyal Hizmetlere bağlı yurtlar ve yatılı bölge okullarında bu çocuklara spor yapma imkanı verilirse, Sibel gibi yüzlerce başarılı sporcunun çıkabileceğine işaret etti.

Ünlü ayrıca, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun iş programında olimpiyat ikincisi Sibel Özkan'a 40 dakika zaman ayırdığına vurgu yaparak, şunları kaydetti:

''Kendisi bu özel görüşmede halter sporunun sorunlarını dinledi ve yapılması gerekenlerle ilgili bilgi aldı. Bu durum Başbakanımızın spora verdiği önemi gösteriyor, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Sibel, benim çok mütevazi imkanlarla kurduğum ve köyümün ismini taşıyan Kuyulusebil Halter İhtisas Kulübü'nün sporcusu. Sibel, Türk gençliğinin küçük çaplı bireysel destekle bile neler yapılabileceğini gözler önüne serdi, artık Kuyulusebil'i tüm dünya tanıyor. Gelin hep birlikte bu gençlere destek olalım, Sibel gibi yüzlercesinin nasıl başarılara imza atacağını ve Türk Bayrağını nasıl dalgalandıracağını görelim.''

Daha sonra Valilik Binası'na geçen Sibel Özkan, Vali Osman Aydın tarafından makamında kabul edildi. Vali Aydın, Sibel'in başarısından duydukları gurur ve mutluluğu dile getirerek, kendisine 10 adet Cumhuriyet altını armağan etti.

Vali Aydın'a teşekkür eden Özkan, ''Büyük bir gurur duyuyorum. Bu başarıda Konya ve ülkemin desteği çok büyük. Çok kısıtlı olanaklarla çalıştık, ancak başarılı olmasını bildik. Pekin'de gümüş aldım, umarım 2012'de altın madalyayı getiririm'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*