Sibirya soğukları Doğu'da etkisini sürdürüyor

Sibirya soğukları Doğu'da etkisini sürdürüyor.17934
  • Giriş : 13.01.2008 / 10:24:00

Sıcaklık eksi 31 dereceye kadar düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sibirya'dan gelen soğuk hava akımı Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini göstermeye devam ediyor. Bölge genelinde en soğuk gece sıfırın altında 31 derece ile Kars'ta yaşandı.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki soğuk hava etkili olmaya devam ediyor.

Gelecek haftaya kadar bölge genelinde kar yağışı beklenmediğini ifade eden yetkililer, gece ölçülen en düşük hava sıcaklıklarının Kars'ta -31, Erzurum'da -29, Iğdır'da -21, Ardahan'da -29 ve Erzincan'da -18 derece olduğunu bildirdiler.

Gün içinde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının ise Erzurum'da -11, Kars'ta -12, Erzincan'da -5, Iğdır'da -6 ve Ardahan'da -15 derece olduğu belirtildi.

Yetkililer, il merkezlerindeki kar kalınlıklarının ise Erzurum'da 6, Erzincan'da 4, Iğdır'da 2 ve Ardahan'da 18 santimetre olarak ölçüldüğünü kaydettiler.

Bölge genelinde soğuk havanın etkili olmaya devam edeceğini dile getiren yetkililer, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olduğunu kaydettiler.

Öte yandan, soğuk hava nedeniyle yollarda oluşan buzlama nedeniyle sürücüler uyarıldı. Ayrıca bölge genelindeki soğuk hava nedeniyle dizel araç sahiplerinin araçlarını çalıştırmakta zorluk çektiği gözlendi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious