Sıcak, boğaları çarptı

Sıcak, boğaları çarptı.44826
  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Bunaltıcı havayı gören boğalar, güreş arenasından kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir çok boğa aşırı sıcak nedeniyle güreşmek istemeyerek arenadan kaçtı. Köyde güreşlerin yapılması için hazırlanan sahada güreşen boğalar kadar, boğa sahipleri ve seyirciler de zor anlar yaşadı.
Balıkköy Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen güreşlere Aydın merkez, Köşk, Umurlu, Sultanhisar, Germencik ilçeleri ile Muğla ve İzmir illerinin değişik yerlerinden gelen yaklaşık 240 boğa katıldı. Sabah saatlerinde başlayan, havanın sıcak olmasına rağmen yaklaşık 3 bin kişinin seyrettiği güreşlerde boğalar kıyasıya mücadele etti. Yenilen boğaların kaçarak seyircilerin arasına dalması korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Güreş severlerin yanında güreşmeyip birbirinin üzerine çıkan boğaları güreştirmeye çalışan boğa sahipleri, bir yandan boğalarına vururken bir yandan da kendilerini kurtarmaya çalıştı. Güreş arenasında rakibine yenilerek kaçan boğaları, seyirciler ellerindeki sandalyelerle kovmaları dikkat çekti.

Ayrıca güreşlerde, birçok boğa aşırı sıcak nedeniyle güreşmek istemeyerek arenadan kaçtı. Güreşlere en az erkekler kadar bayanların da yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. Müsabakalarda galip gelen boğa sahipleri başarılarını davul zurna ile kutladı. Geçtiğimiz yıl olayların çıktığı yaşandığı Balıkköy Boğa güreşlerinde bu yıl jandarma güçleri ek tedbirler aldı. Gün boyu güreşlerin yapıldığı alanda görev yapan güvenlik güçleri gerek saha içerisine girmeye çalışan seyirciler ve boğa sahipleri arasındaki diyaloglara anında müdahale ederek her hangi bir olayın yaşanmasına izin vermedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious