Sıcak, trafik kazalarını tetikledi

Sıcak, trafik kazalarını tetikledi.11135
  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Antalya'daki aşırı sıcaklar trafik kazalarının artmasına neden oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Ramazan Etli, günde 40 civarında maddi hasarlı, 4 de yaralanmalı kazanın meydana geldiğini açıkladı. Basın toplantısı düzenleyen Etli, mecbur kalınmadıkça saat 11:00 ile 14:00 arasında kimsenin trafiğe çıkmamasını istedi.

Antalya'daki sürücülerin kurallara uymadığına dikkat çeken Etli, bu yüzden yollarda sıkışıklıklar meydana geldiğini dile getirdi.

Etli, Antalya merkezde 500 bin araç, 270 tane de trafik polisi olduğunu belirterek, yolların dar ve ekip sayısının az olduğunu ileri sürenlere, "Trafik kurallarına uyulduğu takdirde yollar ve polis 1 milyon araca yeter" cevabını verdi.

Trafik Denetleme Şube Müdürü Ömer Sezer ise trafikteki yoğunluğun tamamının sürücü hatalarından kaynaklandığını dile getirdi.

Sezer, sürücülerin kırmızı ışık ihlali, hatalı sollama, hatalı park, kavşaklarda kurallara uymadıklarını belirtti.

Trafikteki yeni uygulamalar hakkında bilgi veren Sezer, "Sivil giyimli trafik polisi arkadaşlarımız kırmızı ışık ihlali yapan araçları fotoğraflarını çekerek tespit ediyor. Bu şekilde 1 saate 15-20 tane arcın kırmızı ışık ihlali yaptığını tespit ettik. Daha sonra ışık ihlali yapan aracı durduran ekiplerimiz sürücüleri uyararak gerekli olan cezayı uyguluyorlar. Bu sistem sayesinde ışık ihlali yapan sürücü itiraz edemiyor." diye konuştu.

Ramazan Etli, Migros kavşağındaki yoğunluğu azaltmak için Dumlupınar'dan Meltem'e çıkan yola göbek yapıldığını söyledi. Etli, Kemer üzerinden gelen sürücülerin ise şehir merkezine gelmek için Uncalı tarafından çıkan çevre yolunu kullanmalarını istedi.

Basın toplantısından sonra Etli, basın mensuplarını da alarak yeni yapılan Dumlupınar'dan Meltem'e çıkan kavşağı gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious