Sıcak havalara dikkat!

Sıcak havalara dikkat!.14296
  • Giriş : 01.06.2008 / 14:47:00

Önümüzdeki haftada nasıl bir hava bizi bekliyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine giren Türkiye'yi yeni haftada sıcak hava bekliyor. Yağışlı hava batı bölgelerini terk ederken doğu bölgelerde bir süre daha devam edecek. Yağışlı bölgelerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyderecek.

Bulutların doğu doğru hareket etmesiyle birlikte batı kesimlerde sıcaklık artışı görülüyor.

Yarın, Marmara, Ege ve Akdeniz'in batı kesimlerinde hava açık olacak. Sıcaklıklarda bir kaç derece artış olması tahmin ediliyor. Batı Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi ise bulutlu olacak. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise yağışlar görülecek.

Salı günü yağışlı hava iyice doğuya kayacak ve sadece Doğu Anadolu'nun doğu bölgesinde görülecek. Sıcaklıllar ise batıdan başlamak üzere tüm yurtta artıcak.

Çarşamba günü ise Kars yöresinde hafif yağış geçişleri görülecek. Yurdun diğer kesimlerinde ise hava parçalı ve az bulutlu olacak.

Perşembe günü Batı ve Orta Karadeniz bölgesinde bulutluluk artacak ancak yağış görülme olasılığı düşük. Diğer bölgelerde hava açık olacak.

Cuma günü ise bulutlar tüm Karadeniz bölgesini kaplayacak. Trakya, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de yağış geçişleri görülmesi bekleniyor. Yağışlı bölgelerde rüzgarın da etkisiyle sıcaklıkların bir kaç derece düşmesi tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious