Sıcak pideye kuyruk var

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

İftarını sıcak pideyle açmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Buharı üstünde pide almak isteyen vatandaşlar uzun süre fırınların önünde kuyrukta bekledi. Fırıncılar da, bu ayda artan pide talebine yetişemedi.
Sıcacık pideyle orucunu açmak isteyen vatandaşlar bunun için uzun süre kuyrukta bekliyor. Geleneksel hale gelen pideyle iftar için fırınlarda da tatlı bir telaş ortaya çıkıyor. Vatandaşlar dört gözle fırından çıkacak pideleri beklerken, fırıncılarda siparişleri yetiştirmek için üçten fazla pide vermiyor.

Uzun süre kuyrukta bekledikten sonra pidesini alan bir vatandaş, pidenin ramazanda gelenek haline geldiğini örf olarak gördüklerini söyledi. Sıcak pidesini alan vatandaş, "Pidesiz iftar olmuyor. Pidenin tadı başka." diyor. Siparişlere yetişemediklerini belirten Katre Unlu Mamülleri'nin sahibi Mehmet Kayaduran, ramazan nedeniyle pideye aşırı bir talep olduğunu belirtiyor. Kapasite artırmak için çalıştıklarını kaydeden Kayaduran, sırada beklettiği vatandaşlardan özür diliyor. Kayaduran, "Ramazanda insanların aklına sıcak pide geliyor. Büyük bir talep var. Kapasiteyi artırmaya çalışacağız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious