Sıcaklar ne kadar sürecek?

  • Giriş : 19.05.2008 / 12:17:00

Afrika sıcakları geldi. Sokakta iyice hissedilen sıcaklar ne kadar sürecek?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar tüm yurtta 4 ila 6 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı, ilgilileri ve vatandaşları tedbirli olmaya çağırdı.

PAZARTESİ

Yurdun büyük bir bölümünde yağış beklenmiyor. Doğu bölgelerimiz parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bingöl ve Muş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

SALI

Yurdun kuzeydoğusu ile öğle saatlerinden sonra batı bölgelerin iç kesimleri parçalı bulutlu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

ÇARŞAMBA

Çarşamba günü batı bölgelerimizin iç kesimlerinde artacak bulutlanma ile birlikte öğle saatlerinden sonra Marmara’nın güneydoğusu (Balıkesir, Bursa ve Bilecik), Kütahya, Bolu, Eskişehir, Göller yöresi ve Denizli çevrelerinde, Perşembe ve Cuma günleri Karadeniz bölgesi başta olmak üzere, kuzey bölgelerimizin iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious