Sıcaktan etkilenenler hastaneleri doldurdu

  • Giriş : 26.06.2007 / 18:43:00

Adana'da hizmet veren hastanelerin acil servisleri, sıcaktan etkilenenlerle dolup taştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vatandaşların sıcak konusundaki uyarıları dikkate aldığını belirten İl Sağlık Müdürü Çağlar Çıtak, acil servislerde henüz beklenen yoğunluğun yaşanmadığını, her türlü önlemin alındığını söyledi.

Uzmanların ‘dışarıya çıkmayın’ uyarısı yaptığı 11.00- 14.00 saatleri arasında Çukurova Devlet Hastanesi 29, Adana Devlet Hastanesi 22, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 18 sıcaktan etkilenen hastayı tedavi etti. Tansiyon, mide bulantısı, baş ağrısı, ateş gibi sıcağın etkisiyle oluşan rahatsızlıklarla 3 saat içinde özel hastanelerin acil servisleri de aynı yoğunlukla hastalara hizmet verdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Çağlar Çıtak, tüm hastanelerin acil servis personellerinin sıcaktan etkilenmelere karşı duyarlı olduğunu belirterek, "Tüm hastaneler ve 112 Acil bu konuda uyarıldı. İl ve ilçelerde sıcaklarla ilgili gerekli tedbirler alındı. Aşırı sıcaklar en çok 4 yaşından küçük çocukları ve 65 yaşının üzerindeki etkiliyor. Bu konuda vatandaşlar dikkatli olmalı ve 10.00- 16.00 saatleri arasında zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalı. Hastane acil servislerinde bu saatler arasında hareketlilik var fakat yine de vatandaşların bilinçli olduğuna inanıyorum. Vatandaşlar uyarıları dikkate almasalar acil servislerde adım atacak yer kalmaz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious