Şiddet gören eş ve çocuklara maaşın yarısı

Şiddet gören eş ve çocuklara maaşın yarısı.13224
  • Giriş : 26.06.2009 / 16:24:00

Diyarbakır Bağlar Belediyesi ile Belediye-İş arasında yapılan toplu iş sözleşmesinde, ''eşine ve çocuklarına şiddet uygulayan personelin maaşının yüzde 50'si eşine ve çocuğuna ödenir'' yönünde hüküm yer aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediye İş Sendikası Diyarbakır Şubesi ile Bağlar Belediyesi arasında yapılan toplu iş görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. Bağlar Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen törende, Belediye Başkanı Yüksel Baran ve Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Vezir Perişan, kıdem zammı ile işçilerin maaşlarında yüzde 12'lik bir artış ön gören toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Belediye Başkanı Baran, sözleşmenin imzalanmasından sonra yaptığı konuşmada, belediye bütçesinin göz önünde bulundurularak sözleşme metnine imza attıklarını ve çalışanların da mağdur edilmemesinden yana bir politika izlediklerini söyledi.

Çalışanların geçmişten bu yana birikmiş alacaklarının da mümkün olduğunca ödeneceğini kaydeden Baran, ''Emeğe değer veriyoruz'' dedi.

Perişan da sözleşmenin günümüz şartlarına göre iyi olduğunu, sözleşmeyi hazırlarken belediyenin bütçesini de göz önünde bulundurduklarını bildirdi.

İmzalanan sözleşmeye, ''eşine ve çocuklarına şiddet uygulayan personelin maaşının yüzde 50'si eşine ve çocuğuna ödenir'', ''doğum yardımı eşe ödenir'', ''çok eşlilik yapanlar ve yapacakların sosyal alacakları ve kıdem tazminatları resmi nikahlı ilk eşe ödenir'', ''çalışanın istifası halinde ödenecek olan sosyal alacaklar ile kıdem tazminatı eşinin nezdinde ödenir'' maddeleri yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*