Şiddeti bu defa fazlaydı! Bingöl'de 5.4'lük deprem oldu

Şiddeti bu defa fazlaydı! Bingöl'de 5.4'lük deprem oldu.9248
  • Giriş : 26.08.2007 / 08:26:00

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 01.05'te, merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı, Bingöl ve çevre ilçelerden de hissedildi.

KIZILAY'DAN AÇIKLAMA

Türk Kızılayı, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye 1 öncü haberleşme aracı ve 2 uzman personel gönderildiğini, depremin can ve mal kaybına yol açmadığı bilgisi alındığını bildirdi.

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, deprem felaketinin haber alınmasının ardından Türk Kızılayı Afet Müdahale ve Yardımlar Yönetim Bölümü'nde kriz masası oluşturulduğu belirtilerek, gelişmeleri takip eden Türk Kızılayı'nın Güneydoğu Anadolu Bölge Afet ve Lojistik Merkezi'nden deprem bölgesine 1 öncü haberleşme aracı ve 2 uzman personel gönderdiği kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Ayrıca bölgede görev yapan Jandarma birlikleri ve yerel yönetimler ile temasa geçilerek, ilçeye bağlı olan köylerin tamamına ulaşılarak depremin can ve mal kaybına yol açmadığı bilgisi alındı.

Yapılacak durum ve ihtiyaç tespitinin ardından bölgeye gönderilmek üzere, Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet ve Lojistik Merkezi ile Güneydoğu Anadolu Bölge Afet ve Lojistik Merkezi'nde yardım malzemesi yüklü araçlar bekletilmektedir”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious