Şiddetin nedeni; 'Aile içi iletişimsizlik'

  • Giriş : 10.01.2007 / 00:00:00

Isparta Emniyet Müdürü A. Kemal Seyhan, çocukların şiddete ve uyuşturucuya yönelmesinde aile içi iletişimsizliğin büyük payı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2006 yılında gerçekleşen asayiş olaylarıyla ilgili bir değerlendirme toplantısı yapan Seyhan, özellikle çocuklara uyuşturucu satışına karşı önlemlerini artırdıklarını söyledi. Asayiş olaylarını şahsa karşı işlenen yaralama, darp, tehdit, aile efradına kötü muamele, hakaret, fuhuşa teşvik, intihara teşebbüs olarak gruplandıran Seyhan, yaralama ve darp olaylarında alkolün en önemli etken olduğunu açıkladı.

Aile efradına kötü muamele nedeniyle 155 Polis İmdat hattına geçen yıl 210 ihbar yapıldığını aktaran Seyhan, bunların 176'sında adli işlem gerçekleştirildiğini belirtti. Aile içi şiddetin nedenlerini alkol, geçimsizlik, ekonomik sıkıntı ve işsizlik şeklinde anlatan Seyhan, bu olaylardan küçüklerin etkilenmesi nedeniyle çocuk suçlarında artış yaşandığına işaret etti.

Şiddetin önlenmesi için aile bireylerinin iyilik ve mutluluğu kendi yuvalarında aramasını öneren Seyhan, çocuk suçlarının toplumsal bir yara olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious