Şiddetin önüne el birliği ile geçilir

Şiddetin önüne el birliği ile geçilir.5109
  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Yurt genelindeki okullarda son günlerde artış gösteren şiddet olaylarının önüne geçilmesi için tedbirler alınırken, düzenlenen eğitim seminerleriyle de öğrenciler bilinçlendiriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Toplumun barış ve düzeninin, huzur güvenliğinin sağlanması sorumluluğunun, bütün bireylerin ve kurumların karşılıklı işbirliğini ve katılımını gerektirdiğine işaret eden Başağaç İlköğretim Okul Müdürü Adnan Büyükaksu, "Maddi ve manevi zararları bakımından gençliğimizi tehdit eden sorunların başında terör, sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığı, trafik kazaları ve okullarda meydana gelen şiddet olaylarıyla çeteleşmeler gelmektedir. Okullarda şiddetin önlenmesi çalışması 20 yıl boyunca sistemli bir şekilde sürdürüldüğü takdirde gelecek yüzyıla şimdiden sevgi ve barış yüzyılı ismini verebiliriz." diye konuştu.

Başağaç Belediye Başkanı Necati Kazanpınar ise, okul içerisinde yaşanan şiddetin, yaşanan zorluklar, güçsüzlük, yabancılaşma ve isyan duygularından kaynaklandığını belirtti. Eğitimde şiddetin önüne geçebilmek için aile ve okul idarecileri başta olmak üzere toplumun her kesiminin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyen Kazanpınar, "Tüm katmanlarının üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeleri gerekmektedir." dedi.

Geneş katılımın sağlandığı seminer sinevizyon gösterisiyle sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious