"/> " /> " /> " />

Şiddetin temelinde manevi boşluk var

  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi(SP) Erzurum İl Başkanı Teoman Kümbet, "İçinde Allah korkusu, kul hakkı olmayanlar şiddetin kölesi oluyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eğitim çağındaki genç insanların birbirlerinden nefret etmelerinin, birbirlerine karşı acımasız şiddet uygulamasının toplumun geleceğini tehdit ettiğini ifade eden Kümbet, çözümün okul çağındaki çocuk ve gençlere iyi bir din eğitimi vermekle gerçekleşebileceğini kaydetti. Ebeveynlerin artık korku içinde çocuklarını okula gönderdiğine dikkat çeken Kümbet,polisiye tedbirlerle şidddetin önünün alınmasının mümkün olmadığını kaydetti.

Şiddete bağlı olarak okullarda uyuşturucu madde kullanımı, mezuniyet törenleriadı altında alkol tüketiminin teşvik edildiğine de vurgu yapan SP İl Başkanı Kümbet, "Manevi kalkınma olmadan, ekonomik kalkınma olmaz. En büyük yatırım insana yapılandır. O da ancak manevi eğitimle olur. Pırlanta gibi bir nesil yetiştirmenin tek yolu gençleri alkol, uyuşturucu, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak kalmaların sağlamak ve dini duygularını, ahlaki gelişimlerini yükseltici eğitimle mümkündür" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious