Şiddetli rüzgar minare yıktı!

Şiddetli rüzgar minare yıktı!.14824
  • Giriş : 21.03.2008 / 18:22:00

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde gün boyu etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Küçükbeşkavak köyündeki caminin minaresi yıkıldı, caminin bir bölümü de çöktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yurdun çeşitli yerlerinde etkili olan şiddetli rüzgar yaşamı etkiledi. Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde gün boyu etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Küçükbeşkavak köyündeki caminin minaresi yıkıldı, caminin bir bölümü de çöktü.

Cihanbeyli ilçe merkezi ve ilçeye bağlı Bulduk beldesinde ise birçok evin çatısı uçtu. İlçe merkezinde elektrik kesintileri yaşandı. Şiddetli rüzgarın etkisini sürdürdüğü bildirildi.

Kırıkkale'de öğlen etkili olan fırtına, şehir merkezindeki birçok iş yerinin tabelalarının yerinden sökülmesine neden oldu. Cumhuriyet Meydanı'ndaki bir apartmanın camları kırıldı. Cam parçaları bir kadının elinden yaralanmasına neden oldu. Yaralı Yüksek İhtisas Hastanesinde ayakta tedavi edildi. Kentte elektrik kesintileri yaşandı. Keskin ilçesi Altıntaş Mahallesi'ndeki Güzergah Camisi'nin 52 metre uzunluğundaki minaresi yıkıldı, imam lojmanın camları kırıldı.

Yozgat'ta öğleden sonra başlayan lodosun hızı zaman zaman saatte 62 kilometreye ulaştı. Rüzgar nedeniyle vatandaşlar yolda yürümekte güçlük çekti. Küçük Sanayi Sitesi'ndeki Sanayi Cami minaresinin alemi, alt tarafındaki kaidesiyle birlikte devrildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious