Şiddetli rüzgar Sivas ve Kayseri'yi vurdu

Şiddetli rüzgar Sivas ve Kayseri'yi vurdu.17375
  • Giriş : 26.04.2008 / 18:18:00

Kayseri'de ve Sivas'ta saatteki hızı 90 Km'yi bulan şiddetli rüzgar nedeniyle futbol sahasında demir parmaklıklar yıkıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri'de ve Sivas'ta saatteki hızı 90 Km'yi bulan şiddetli rüzgar nedeniyle Futbol sahasında demir parmaklıklar yıkıldı. Parmaklıkların altında kalan 13 yaşındaki 1'i ağır 3 minik futbolcu yaralandı.Sivas'ta kökünden sökülen bir ağaç, park halindeki araçların üzerine devrildi.

Kayseri'de öğleden sonra başlayan ve zaman zaman saatteki hızı 90 kilometreyi bulan rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgar nedeniyle Vali Nihat Canpolat Sümer Tesisi içinde bulunan 2 nolu Futbol sahası kenarındaki demir parmaklıklar yıkıldı.

İl Özel İdarespor ile Kafkas spor minik takımlarının maça hazırlandıkları sırada gerçekleşen olayda 13 yaşındaki Murat Ergin, Yaser Altıntop ve Murat Koçyiğit parmaklıklar altında kalarak yaralandı.Yaralılar minik futbolcular ambulanslarla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Murat Ergin ve Yaser Altıntop burada tedavi edilirken durumu ağır olduğu belirtilen Murat Koçyiğit Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.Olaya tanık olan vatandaşlardan Murat Can, minik futbolcular maça hazırlanırken şiddetli rüzgar nedeniyle sahayı çevreleyen korkuluklar bir kısmının yıkıldığını belirtti. Bu sırada tüm oyuncuların ve hakemlerin kaçıştığını ifade eden Can, yaralanan sporcuların korkuluklar yıkılırken kaçamadığını anlattı.Sivas kent merkezinde bir süre etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle, Atatürk Anıtı'nın bulunduğu parktaki bir ağaç büyük bir gürültüyle devrildi.

Ağaç, Askeri Gazino önünde park halindeki 01 RB 601 ve 06 BH 7234 plakalı panelvan tipi araçların üzerine düştü.

Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri halatla bağladıkları ağacı, araçların üzerinden kaldırdı.

Devrilen ağaç ekiplerce el hızarıyla kesildikten sonra, bölge temizlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious