Şiddetli yağış nedeniyle 4 katlı bina yerle bir oldu!

Şiddetli yağış nedeniyle 4 katlı bina yerle bir oldu!.28779
  • Giriş : 22.09.2007 / 16:11:00

Zonguldak'taki şiddetli yağış nedeniyle 4 katlı bir idare binası çöktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde gece başlayan ve aralıklarla devam eden şiddetli yağış nedeniyle Kandilli beldesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) ait 4 katlı idare binası çöktü. Binanın önceden boşaltılması can kaybını önledi.

TTK Armutçuk Müessesesine ait 4 katlı idare binasının altından geçen su kanallarının gece taşması nedeniyle zeminde yumuşama meydana geldi.

Kurum yetkilileri, olası çökme tehlikesine karşı binayı boşalttı. Sabah saatlerinden itibaren de devam eden yağış nedeniyle bina çöktü.

Genel Maden İşçileri Sendikası Başkan Yardımcısı Rahmi Yaman, 30 yıllık idare binasının altından geçen atık su kanallarında yağmurdan dolayı taşma meydana geldiğini, zeminde çatlaklar oluşması sonucu da binayı boşalttıklarını söyledi.

Yaman, yer altı gaz izleme ve personel kontrol sistemi ile arşiv ve güvenlik bölümü gibi birimler olduğu binanın önceden tedbir alınarak boşaltılmasının faciayı önlediğini belirtti.

Bölgede inceleme yapan Ereğli Kaymakamı Osman Ekşi de aşırı yağışların binanın çökmesine yol açtığını, can kaybı ve yaralanma olmamasına sevindiklerini kaydetti.

Bu arada, Ereğli-Kandilli kara yolunun 2 ayrı noktasında toprak kayması sonucu yaklaşık 1 saat ulaşıma kapanan yol, TTK ekiplerinin çalışması sonucu açıldı.

DENİZİN KİRLENMESİ ÖNLENDİ

Zonguldak'ta, liman ile Acılık Deresi'nin birleştiği bağlantı noktasına bu ayın başında yerleştirilen bariyerler, denizin atıklarla kirlenmesini önledi.

Belediye Başkanı Secaattin Gonca, dereye yağışla birlikte dolan pet şişe gibi evsel atıkların bariyerler sayesinde denize karışmadığını ifade ederek, ''Burada biriken çöpleri sandalla alarak imha edeceğiz. Daha önceki dönemlerde bu atıklar denizi kirletiyordu. Çalışmamızın olumlu sonuçlanmasından mutluluk duyduk'' diye konuştu.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious