Side dünyaya tanıtılıyor!

Side dünyaya tanıtılıyor!.19158
  • Giriş : 04.03.2009 / 21:21:00

İngiliz gazeteci Bob Marrison, Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesinin tarihi ve doğal güzelliklerini dünya gündemine taşıyacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

On günlük tatil için Türkiye'ye gelen Sunday People gazetesi eko ve arkeoloji turizmi uzmanı Bob Marrison, her yıl farklı ülkelerin tarihi şehirlerini tanıttıklarını söyledi.

Geçen yıl Ürdün'ün Petra harabelerini arkeoloji turizmi tutkunlarına tanıttığını belirten Marrison, bu yıl ve 2010'da ise Xanthos, Letoon, Myra, Sagalassos, Side Antik Kent, Termessos ve Telmessos şehirlerini tanıtacağını kaydetti.

Gazetesinde yayınlayacağı 7 bölümlük yazı dizisi için 3 gündür Side'de fotoğraf çekimi yaptığını ifade eden Marrison, Türkiye'de eko ve arkeoloji turizminin yeteri kadar bilinmediğini vurguladı. Marrison, "Önümüzdeki yıl arkeoloji turizmi meraklısı İngiliz turistlerin gözde tatil yeri Side olacağına inanıyorum. Arkeoloji turizmi tutkunları yavaş yavaş İtalya, Fransa, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti'nden sonra Türkiye'ye kaymaya başladı. Türkiye de kültür, tarih ve arkeoloji turizminde önemli bir ülke." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*