Side'de doğa yürüşü ve bisiklet turu

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesinde doğa yürüyüşleri ve bisiklet turu gezileri start aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tatillerini geçirmek için Side'ye gelen turistler haftanın üç günü bisiklet sporu, doğa yürüyüşü ve at safari turuna çıkıyor. Otellerinden saat 11:00'de çıkan turistler, günlük 2 saat sahilde kumsalda yürüyüş yapıyor. Otellerin bazıları da turistleri 'Can Tren' ismini verdikleri traktörlerle Side'nin tarihi ve doğal güzelliklerine gezdiriyor.
25 günlüğüne tatile gelen Almanya, Norveç, Portekiz ve Avusturya'dan gelen 20 bisikletçi haftanın 4 günü Side'de bisiklet turuna çıkıyor. Avrupalı bisikletçiler Side'nin tarihi ve doğal güzelliklerini bisiklet turu ile keşfediyor. Avrupalı bisikletçiler Julia Dobmeıer, Jens Rabe, Katja Schönfelder, Mıchael Hahmann, Phılıpp Rücker, Stefan Fuckert, Jens Rabe, Thomas Hombach, Julia Dobmeıer, Bernd Schnelder, Adrian Hellming ve Tım Mayer haftanın 4 günü bisikletleri ile Side'nin etrafını turluyor.
Sideliler turist hareketliliğini Paskalya Bayramı'ndan sonra bekliyor. Tatilleri süresince haftanın 4 günü Side Antik şehirde bisiklet turu yapacaklarını ve ilk turu 20 Mart'ta yaptıklarını ifade eden bisikletçi Stefan Fuckert, 2 gündür kumsalda pedal çevirmenin heyecanını yaşadıklarını belirtti.
Bisiklet turunu 20 kişilik takım halinde yaptıklarını belirten Stefan Fuckert, Side'nin dünyada doğa yürüyüşü ve bisiklet sporumu yapımına elverişli nadir turizm yerlerinden biri olduğunu söyledi. Stefan Fuckert, "Side'de kumsalda pedal çevirmek anlatılmaz duydu. Haftanın 4 günü günde 3 saat bisiklet turu yapıyoruz. Almanya'da futboldan sonra bisiklet sporu 2'nci sırada yer almasına rağmen Türkiye'de yaygın değil. Hocamız Horst Ottmann'ın çalışmaları ile bisiklet sporunun Manavgat'ta yaygın hale geleceğini umut ediyorum." diye konuştu.
Yirmi günlük tatil süresince 16 gündür günde 2 saat sahil yürüyüşü yaptığını belirten Jens Rabe, yürüşü ayaklarına deniz suyu değmesi için çıplak ayakla yaptığını aktardı. Otelde kaldıkları arkadaşları ile saat 10:00 ile 11:00 arasında anlaşarak toplu halde doğa yürüyüşüne çıktıklarını anlatan Jens Rabe, güneşli havalarda sahilde yürüme ile birlikte denize girerek güneşlediğini belirtti. Jane Rabe, "Doğa yürüyüşüne çıkınca sahilde deniz dalgalarının sesini duyunca rahatlıyorum. Tatilimi rahat geçirmek için Almanya'dan gelirken cep telefonumu bile getirmedim. Doğa ile başbaşa kalarak kendimi dinliyorum. Almanya'da doktorlar olası kalp krizlerine karşı günlük 1 saat yürümeyi tavsiye ediyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious