Siemens'e Avrupa liderliği ödülü

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Siemens'e kurumsal haberleşmede Avrupa liderliği ödülü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

IP telefon ekipmanı piyasasında lider konumda olan Siemens, tüm Avrupa ülkelerinde istikrarlı bir şekilde büyümesi, sağlık ve turizm gibi dikey pazarlarda pazar payını artırması nedeniyle bu ödüle layık görüldü.
Simens'ten yapılan yazılı açıklamada, şirketin "Frost & Sullivan Pazar Lideri Ödülü"nü almaya hak kazandığı bildirildi. Ödülün başarılı pazarlama stratejileri sayesinde piyasada liderliği ele geçiren şirketlere verildiğinin belirtildiği açıklamada, "Şirketlerin pazarlama sürecinde tüm sıra dışı uygulamalarının dikkate alındığı yarışmada, pazara özel aşılması gereken sorunların, piyasayı etkileyen faktörlerin tanımlanmış olması ve pazara uygun stratejilerin geliştirilmesi değerlendirmede önem kazanıyor" denildi.

Bu arada, Siemens Komünikasyon Sistemleri'nin bu ödülü almasında 2005 yılında Avrupa'da gerçekleştirdiği 19.5 milyon IP satışıyla pazar payını yaklaşık yüzde 16'ya çıkartarak, piyasada lider konuma gelmesi etkili oldu. Siemens Komünikasyon Sistemleri 2005 yılında Almanya'da pazar liderliği iddiasını sürdürürken İtalya, İspanya ve bazı Doğu Avrupa ülkelerinde ikinci olmuştu. Buna ek olarak grup Belçika, Hollanda ve İngiltere'de de pazar payı kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious