Şifa Göz Merkezi Bornova'da

  • Giriş : 29.08.2006 / 00:00:00

Şifa Hastaneler Grubu'nun İzmir'in Bornova ilçesinde yapılandırdığı göz merkezi son teknolojiyle donatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tamamıyla bilgisayar kontrollü bu cihazlar, hem cerrahların hayatını kolaylaştırıyor hem de hastalara daha güvenli ve kesin sonuçlar sağlıyor. Şifa Hastaneler Grubu Başkanı Opr. Dr. Mahmut Akdoğan, "Bütün birimlerimizde olduğu gibi gözde de gelişmiş ülkelerdeki ileri teknolojileri yakından takip ediyor ve hizmete sunuyoruz." dedi.
Şifa Göz Merkezi'nden Opr. Dr. Serkan Biliş ise, "Miyop, hipermetrop, astigmat gibi kırma kusurlarının excimer laser ile tedavisi olan lasiki mükemmelleştiren bir sistem kullanmaya başladık. Dünyada yalnızca 250 klinikte bulunan intralase sayesinde şimdi çok daha güvenli laser ameliyatları gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

Klasik sistemde kornea tabakasından bir bıçak yardımıyla kaldırılan ince kapakçık intralasede tamamiyle bilgisayar kontrollü lazer cihazı ile kaldırıldığını ifade eden Biliş, "Daha sonrasında ise her iki metodda da aynı olan bilgisayar kontrollü excimer laser uygulanarak göz numarası tedavi edildikten sonra kapakçık kapatılıyor. Şu anda yurtdışından genellikle Hollanda ve Almanya ve Sudan'dan yalnızca Intralase lasik olmak için gelen hastalarımız var. Excimer laser çerrahisinde altın standart olduğunu düşündüğümüz intralase ile flep kaldırarak yapılan lasiki, tüm hastalarımıza özellikle de korneası ve gözünün yapısı klasik lasike uygun olmayan hastalara çok daha güvenli bir yöntem olan intralase lasiki öneriyoruz." şeklinde konuştu.

Biliş, bunun yanında katarakt, yakın görme tedavisi (LCK), keratokonus, şaşılık, gözyaşı yolları, diabetik retinopati ve glokom ileri tetkik ve tedavilerini de uyguladıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious