'Sıfır' kilometrede son fırsatlar

'Sıfır' kilometrede son fırsatlar.13587
  • Giriş : 27.10.2008 / 12:00:00

Sıfır otomobilde kampanyalar hız kesmedi, ancak Kasım'da zam bekleniyor. İşte otoda son kampanyalar ve fiyatlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Otomotiv sektörü, küresel krizle birlikte geçen hafta içinde kurlarda yaşanan artış fırtınasında sakinliğini korudu. 'Panik havasından' uzak bir görüntü sergileyen sektör, kampanyalarını artırarak sürdürüyor. Ancak piyasadaki gidişata göre 'zam kararı' verecek olan sektörde kurların bu seviyelerde kalması durumunda zamların başlaması kaçınılmaz olacak. Kasım ayı başına kadar ise zam görünmüyor. İlk etapta kur artışının araç fiyatlarına yüzde 3-5 arasında zam olarak yansıması bekleniyor.

Piyasada mevcut kampanyalar ise devam ediyor. Hatta geçen hafta sona eren Autoshow Fuarı'na özel başlatılan kampanyaların kapsamı da genişledi. Kasım ayına kadar sürecek olan kampanyalarda, zam bir yana fiyat indirimi bile yapılıyor. Sözgelimi Peugeot bazı modellerinde bin YTL indirime gitti. Öte yandan kurlarda yaşanan yükseliş piyasaya çıkma aşamasında olan modellerin fiyatlarını belirlemek konusunda otomotiv firmalarını zor durumda bıraktı. Özellikle geçen hafta sona eder Autoshow Fuarı'yla birlikte piyasaya çıkan birçok otomobilin hemen önümüzdeki ay zam görmesi bekleniyor. İşte otomobillerde son kampanyalar:

PEUGEOT'NUN Autoshow'a özel olarak sunduğu avantajlar ekim ayı sonuna kadar yeni koşullarla devam ediyor. 407, Bipper ve Partner Origin'de artı bin YTL indirim sunuluyor. 407'de 5 bin 500 YTL'ye, Bipper'de ise 2 bin YTL'ye varan indirim var. Bipper 18 bin 240 YTL'den, 407 modeli 44 bin 100 YTL'den, Partner Origin ise 23 bin 15 YTL'den başlayan fiyatlarıyla satılıyor.

FIAT Fiorino ve Doblo satın almak isteyen vergi levhalı tüm tüketicilere, yüzde 0 faizle 12 bin YTL'ye kadar 12 ay vadeyle kredi kullanma imkanı içeren özel avantajlar sunuluyor.

RENAULT'NUN 3 Kasım'a kadar sürecek kampanyasında 2 bin 500 YTL'ye varan takas indirimi yapılıyor. Mégane Sedan Authentique 1.4 16V versiyonu 28 bin 300 YTL, Clio HB Authentique 1.2 16V versiyonu 25 bin 200 YTL'ye satılıyor.

NISSAN 31 Ekim'e kadar X-Trail için 20 bin YTL'ye 12 ay yüzde 0.99 faiz, Qashqai 2.0 lt için 15 bin YTL'ye 12 ay yüzde 0.99 faiz, Note için 10 bin YTL'ye 12 ay yüzde 0.99 faiz uyguluyor.

HYUNDAI Accent Era benzinlide 800, dizelde bin 300 YTL indirim var. Getz dizel bin 100, H-100 kamyonet 500 YTL indirimli.

TOYOTA Corolla 2 bin YTL, Auris bin 500 YTL, Avensis 4 bin 900 YTL, Yarisise 2 bin YTL'ye varan indirimlerle satışa sunuluyor. RAV4'te ise 6 bin 300 YTL indirim var. Auris ve Yaris modellerinde bir yıllık 'özel Toyota kasko poliçesi' de hediye ediliyor.

VOLKSWAGEN Polo 1.4 80 HP Trendline'ı 60.000 km. için geçerli olmak üzere 36 ay boyunca aylık 296 Euro'dan başlayan fiyat seçenekleri ile kiralama avantajı sunuyor.

VOLVO Kamyon, filtre kampanyası düzenliyor. Kampanyada yağ, filtre ve filtre değişim işçiliklerinde indirim yapılıyor.

OPEL, 2009'DA 5 BİN INSIGNIA SATACAK

Opel, Vectra'nın yerini alacak olan Insignia için iddialı hedefler koydu. Insignia ocak ayında piyasada olacak.

OPEL'İN üst segmentteki temsilcisi Vectra'nın yerini alacak olan Insignia, sınıfının en önemli oyuncularından biri olmaya hazırlanıyor. Türkiye'de ilk kez Autoshow Fuarı'nda tanıtılan Insignia, Ocak 2009'da piyasaya çıkacak. Ön satışına başlanan modelin fiyatı ise kur artışı nedeniyle net olarak belirlenmedi, ancak 49 bin ile 50 bin YTL arasında olacağı belirtildi. Opel'in yeni yüzünü yansıtan Insignia, üst-orta sınıf sedan sınıfına spor coupe tasarımının başarılı bir uygulaması olarak öne çıkıyor. Insignia, dört tekerlekten çekiş, aktif şasi ve 7 farklı motor seçeneği ile segmentinin iddialı oyuncularından olmaya hazırlanıyor. GM Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Insignia'nın markadaki değişimin ilk temsilcisi olduğunu söyledi. 2009'da 5 bin Insignia satmayı planladıklarını ifade eden Keklik 'Bu sınıfta Vectra'da olduğu gibi liderliği tekrar ele geçirmeyi hedefliyoruz' dedi.

TEKNOLOJİSİ DİKKAT ÇEKİYOR

INSIGNIA teknolojik yenilikleriyle de dikkat çekiyor. 'Opel Eye' sistemi yol işaretlerini hem okuyabiliyor hem de hafızaya alabiliyor. Sürüşe duyarlı ön farlar sürüş güvenliğini arttırıyor. Türkiye haritası entegre Navigasyon sistemi de bu sınıfta ilk defa olacak.

VW'DEN TÜRKİYE'YE ÖZEL TRANSPORTER

VOLKSWAGEN tarafından sadece Türkiye'ye özel üretilen Transporter'ın yeni versiyonu Sportline satışa sunuldu. Ürün çalışmaları 6 aydan fazla süren Transporter Sportline, Alman üreticinin tek bir pazara özel olarak seri üretime aldığı ilk model olma özelliğini taşıyor. Yeni Transporter Sportline 46 bin 687 YTL.

SUZUKI SX-4'e OTOMATİK VERSİYON

SUZUKI SX-4'ün HB versiyonu, otomatik vites seçeneğiyle satışa sunuldu. SX-4'ün yeni versiyonu 31 bin 50 YTL fiyat etiketine sahip.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*