Sıfır noktasında hazırlıklar sürüyor! "Efeler" sınıra gitti!

Sıfır noktasında hazırlıklar sürüyor!
  • Giriş : 20.11.2007 / 16:07:00

Sınırda hazırlıklar devam ediyor. 150'yi aşkın Mehmetçik,sınırın sıfır noktasına taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin muhtemel Sınır Ötesi Operasyonu hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

*Gözü kara ve cesur anlamına gelen "Efeler" adıyla bilinen komandolar, önce atış eğitimi yaptı. Ardından "Her şey vatan için" diye hep bir ağızdan bağırarak Tugay Komutanlığı'nda bulunan helikopter pistine geldi

*Bir yandan havadan helikopterlerle sınır bölgelerine komandolar taşınırken, bir yandan da karadan asker sevkiyatı devam ediyor. Son olarak sabah saatlerinde yaklaşık 150'yi aşkın Mehmetçik, sivil minibüslerle sınırın sıfır noktalarına taşındı

SINIRA HELİKOPTERLE KOMANDO TAŞINDI

Bugün Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Taktik Tugay Komutanlığı'nda, efeler adıyla bilinen komandolar, önce atış talimi yaptı, ardından da iki helikopterle sıfır noktalarına taşındı. Askeri sevkiyat karadan da devam etti. Yaklaşık 150 Mehmetçik sivil minibüslerle sıfır noktalarına nakledildi.

5'er dakikayla havalandılar


Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Taktik Tugay Komutanlığı'nda bugün hareketli saatler yaşandı. Gözü kara ve cesur anlamına gelen "Efeler" adıyla bilinen komandolar, önce atış eğitimi yaptı. Ardından "Her şey vatan için" diye hep bir ağızdan bağırarak Tugay Komutanlığı'nda bulunan helikopter pistine geldi. Komandolar helikopterlere binmeden önce pist kenarına olası bir kazaya karşı hem ambulans hem de bir itfaiye aracı hazır olarak bekletildi. Daha sonra Komandolar, pistte hazır bekleyen 3 helikopterden 2'sine bindi. 5'er dakika arayla havalanan helikopterleri ise üst düzey komutanlar uğurladı.

Rota sınır

Efeler adıyla bilinen yaklaşık 30 komandoyu taşıyan helikopterlerin rotası ise Çukurca yönüne çevrildi. Daha önce de bu bölgeye çok sayıda komandolar sevkedilmişti. Bu arada Tugay Komutanlığı'nda bulunan diğer komandoların da sınır bölgelerine sevkedileceği öğrenildi.

Karadan sevkiyat


Bir yandan havadan helikopterlerle sınır bölgelerine komandolar taşınırken, bir yandan da karadan asker sevkiyatı devam ediyor. Son olarak sabah saatlerinde yaklaşık 150'yi aşkın Mehmetçik, sivil minibüslerle sınırın sıfır noktalarına taşındı. Frekans karıştırıcı "Jammer"li bir aracın da eşlik ettiği sevkiyat yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.

Casus uçaklar bölgede


Bu arada casus uçakları da PKK faaliyetlerini izlemek için Kuzey Irak sınırında uçuşlarına devam ediyor. Casus uçakların, Şemdinli semalarında arkalarında bıraktığı izleri vatandaşlar heyecanla izledi. Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Kuzey Irak sınırı hattı boyunca giden ve Şemdinli'deki İran sınırında U dönüşü yaptıkları gözlenen 2 casus uçağından elde edilen istihbarat bilgileri ise Genelkurmay Başkanlığı'na anında iletiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious