Sıfır noktasında yüzlerce kişi PKK'ya lanet yağdırdı

Sıfır noktasında yüzlerce kişi PKK'ya lanet yağdırdı.22966
  • Giriş : 27.10.2007 / 17:59:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 01:44:35

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yüzlerce kişi terörü protesto mitinginde bir araya gelerek PKK'ya lanet yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak'ın Silopi İlçesi'ne bağlı ve Irak sınırının sıfır nokasındaki Görümlü Beldesi’nde bugün yüzlerce kişi terörü protesto mitinginde bir araya gelerek PKK'ya lanet yağdırdı.
Cuma namazı çıkışında belde meydanında toplanan 7'den 70'e yaklaşık 2 bin kişi, ellerinde bayraklarla terörü protesto yürüyüşü yaptı. Yaklaşık 5 kilometrelik yürüyüş sırasında kadın erkek, genç yaşlı Görümlü halkı, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Hepimiz askeriz, PKK’ya yeteriz’ sloganları attı, ‘Katilleri savunanlar katildir’, ‘Türkiye Cumhuriyet devleti güçlüdür, zarar vermeye kimsenin gücü yetmez’, ‘Yüreksiz katiller ancak savunmasızlara saldırırlar’ pankartları açtı.
Terörü protesto yürüyüşüne katılanlar, 1993 yılında PKK'lı teröristlerin katlettiği 35 köylünün mezarını da ziyaret etti. Burada hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra yürüyüşe katılanlara seslenen belde imamı Hüsnü Özmen, birlik ve beraberliğin önemine değindi.
Vatan ve özgürlüğün, Allah'ın insanlara verdiği nimetlerden olduğuna işaret eden imam Hüsnü Özmen, şunları söyledi:
“Bugün burada son günlerde insanlık düşmanı hain teröristler tarafından yapılan menfur saldırılarda şehit düşen askerlerimizi, korucularımızı ve sivil vatandaşlarımızı anmak için toplandık. Vatansız ne din, ne devlet, ne de millet olur. İnsan için vatan can gibi kıymetlidir. İşte böyle kıymetli hazinenin çetin düşmanları vardır. Bu toprağın, bu bayrağın bu dinin düşmanları hiçbir zaman dost olmamışlardır. Sadece dost gibi görünüp kötü emellerine sinsi sinsi devam etmişlerdir. Yüce Allahımız ve sevgili peygamberimiz bizi birlik ve beraberliğe kardeşliğe çağırıyor. Düşmanlar ise sürekli bölüp, parçalamak için uğraşıyorlar. Sakın ola ki hainlere, bölücülere aldanmayın.''

15 YAŞINDAKİ ÇİĞDEM’DEN EN ANLAMLI SÖZLER
Terörü lanet mitingine yerini alan yüzlerce gençten biri olan 15 yaşındaki Çiğdem Ötleş, terörü lanetlediklerini söyledi. Ötleş, “Tüm şehit ailelerinin ve bizlerin başı sağolsun. O şehit aileleri üzülmesinler, onların oğulları bizlerin abisi, oğlu, askeridir. Teröristler, onları öldürdüklerinde bir şey elde ettiklerini sanıyorlar. Ama hepimiz askeriz sonuçta. Biz kızları asker olarak görmüyor olabilirler, ama biz hepimiz askeriz, vatan için ölürüz. Çanakkale’de de çok şehit verdik. Ama ne oldu, sonuçta zafer bizim oldu. Kahrolsun PKK diyorum, başka bir şey demiyorum. Osmanlı’dır özümüz, vatan için ölürüz'' dedi.

“BU BAYRAĞIN ALTINDA YAŞAYAN KARDEŞTİR''
Oğlu askerde olan 7 çocuk annesi 50 yaşındaki Hatice Özdemir, artık şehit haberi duymak istemediklerini söyledi. Özdemir, “Hepimiz asker anasıyız. O şehitlerin anneleri ağladıkça, bizim de yüreğimiz yanıyor. Yeter artık bu terör son bulsun. Biz savaş olsun istemiyoruz. Biz istiyoruz ki PKK kör olsun. Biz Türkler, Kürtler hepimiz kardeşiz. Bu bayrağın altında yaşayan herkes kardeştir. Canımızla kanımızla gerekirse askerlik de yaparız. Çoluğumuzu çocuğumuz bu devlete, bu millete feda ederiz'' dedi.

OPERASYONLAR TAMGAZ
Görümlü’de teröre lanet yağarken, güvenlik güçleri de bölgede teröristlere karşı operasyonlarını sürdürüyor. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla kara birliklerinin sürdürdüğü operasyona hava birlikleri de destek veriyor.
Diyarbakır’dan kalkan F-16 uçakları ve bölgedeki konuşlanan Kobra helikopterler, terör yuvalarını bir bir vuruyor. Sınırda askeri harekelilik artarak devam ederken, güvenlik güçleri bir yanda da her sabah geçiş yollarında mayın taraması yapıyor. Operasyon kapsamında teröristlerin döşediği patlayıcılar bulunup imha edilirken, saklandıkları mağaralara da peşpeşe baskınlar yapılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious