Şifreleri kırdılar ama kaçamadılar

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Mersin'de bir şirketin interaktif bankacılık işlem şifresini kırarak hesaplarına 6 bin 450 YTL para aktaran 3 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Marmara Ereğli'sinde faaliyet gösteren bir özel güvenlik şirketinin Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki bir banka şubesindeki hesabından interaktif bankacılık sistem şifresini kırarak Mersin'deki bir banka şubesine bin 450 YTL para aktarıldığı bilgisini alan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri hesabına para aktaran ve parayı çeken şüpheliler G.T. ve G.A.Ö Mersin'de ve teknik destek sağlayan M.C.S.yi ise Adana'da yakaladı.

Daha sonra zanlılar "Bilişim Suçu (Bankalara ve Başkasına Ait Bilişim Sistemine Girme, Sisteme Veri Yerleştirme ve Değiştirme, Şifre Kırmak Suretiyle Havale Yapmak)" suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Olayla ilgili olarak aranan firari şüpheli F.F'nin ise Organize Suç Örgütü üyesi olmaktan Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce işlem yapıldığı ve Kumluca ilçesinde cezaevinde tutuklu bulunduğu tespit edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious