Şifreleri kırmak artık çok kolaylaştı

Şifreleri kırmak artık çok kolaylaştı.16282
  • Giriş : 25.01.2009 / 08:45:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:09:17

En güçlü işlemcilerin yol almak için saatlerce uğraştığı şifre kırma tekniklerinde yeni teknolojiler harcanan süreyi çok kısaltıyor. Şifeleri hangi yeni yöntemle kırıyorlar?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, kablosuz ağların şifre güvenliğini test etmek için geliştirilen bir yazılım, sadece bilgisayarınızın işlemcisini değil aynı zamanda ekran kartınızın paralel işlem yeteneğini de kullanıyor. Şifre kurtarma (ve kırma) konusunda uzman olan Elcomsoft tarafından sunulan Wireless Security Auditor, kablosuz ağların güvenliğini belirli bir süre test ederek sağlam olup olmadığını denetliyor. Tabii ki bir şekilde, bu yazılımla kablosuz ağların şifrelerini kırmak da mümkün.

Ekran kartları ve işlemcilerin şifre kırma yetenekleri

Ekran Kartından Dopingli

Elcomsoft yeni birçok güvenlik ürününde olduğu gibi, Wireless Security Auditor ürününde de ekran kartlarının paralel hesaplama gücünü kullanabiliyor. Nvidia'nın CUDA ve AMD'nin ATI Stream teknolojilerini destekleyen ürün, bu şekilde çok kısa süre içinde çok daha fazla şifreyi kablosuz ağ paketleri üzerinde deneyebiliyor.

Hangi Ekran Kartlarında Çalışıyor?

Elcomsoft ürünlerindeki ekran kartı hızlandırma teknolojisinin çalışması için, Nvidia'nın Tesla serisi paralel işlemci setlerine, GeForce 8, 9 ve 200 serisi bir ekran kartına veya yeni Quadro ekran kartlarına ihtiyacınız var. AMD tarafında ise ATI Radeon HD 3870 ekran kartı ve HD 4000 serisi ekran kartlarının yanı sıra, Fire Stream paralel işlem kartları kullanılabiliyor. Ekran kartı desteğiyle, bir ATI Radeon HD 4870 kullanarak saniyede 15.750 şifre deneyebiliyorsunuz.

Diğer Gereksinimler

Bu yazılımı kullanabilmeniz için herhangi bir kablosuz ağ dinleme yazılımından alacağınız standart TCPDUMP biçimindeki iletişim kaydı dosyasına ihtiyacınız var. Bu yazılım, size bu yeteneği sunmadığı için, bu özelliği taşıyan ayrı bir yazılıma ihtiyacınız var.

Deneme sürümünü indirmek ve yazılımla ilgili teknik destek almak için tıklayın

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*