Sigara almaya giden çocuk, vahşice öldürüldü

Sigara almaya giden çocuk, vahşice öldürüldü.16006
  • Giriş : 23.01.2008 / 12:23:00
  • Güncelleme : 23.01.2008 / 12:30:14

Mersin'de ilköğretim okulu 3. sınıf öğrencisi, 7-8 yerinden bıçaklandıktan sonra kafası vurularak öldürüldü. Talihsiz çocuğun cesedi uzun uğraşlar sonucu bulunabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Karacailyas beldesindeki Abdullah Şahutoğlu İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Yusuf Sevim (9), dün saat 14.30'da okuldan çıktıktan sonra evine geldi.

Dedesi Mustafa Sevim tarafından 20 YTL verilerek sigara almak üzere Akdeniz Mahallesi Kanal Caddesi'ndeki evlerinden ayrılan Küçük Yusuf'tan uzun süre haber alınamadı. Bunun üzerine durumdan şüphelenen yakınları Yusuf'u çevredeki vatandaşlara sormaya başladı. Küçük Yusuf'tan geç vakte kadar haber alınamazken Yusuf'un cesedi arama çalışmalarına katılan amcasının oğlu tarafından akşam saatlerinde evlerinin 200 metre uzağındaki mahalle muhtarına ait atıl durumdaki bahçe evinde bulundu.

Daha sonra olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Olay yeri inceleye ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu Küçük Yusuf'un sırtından yaklaşık 7-8 yerinden bıçaklandığı ve kafasına ise sert bir cisimle vurulduğunu belirlendi. Bu sırada olay yerine gelen Küçük Yusuf'un annesi sinir krizleri geçirdi.

Küçük Yusuf'un cesedi önce Mersin Devlet Hastane Morgu'na daha sonra ise otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Küçük Yusuf'u öldürenlerin sigara paketleri ve bozuk paraları ise almadığı görüldü.

MAHALLE HALKI ELLERİNDEKİ AV TÜFEĞİ VE SOPALARLA ŞÜPHELİ ARADI

Olay yeri inceleme ekiplerinin işlerinin tamamlamasının ardından portakal bahçesinin içinden 5 kişinin kaçtığı şeklinde ihbar alan polisler portakal bahçesi içinde şüpheli aradı.

Bahçenin çevresini saran polislere mahalle halkı da destek verdi. Mahalle halkı ellerine aldıkları av tüfeği ve sopalarla zanlı arayarak polise destek verdi. Yapılan aramalara rağmen zanlılar bulunamadı.

KÜÇÜK YUSUF'UN EVİNDEN DRAM ÇIKTI

Karacailyas beldesi Akdeniz Mahallesi'ndeki baraka bir evde yaşayan Küçük Yusuf'un evinden ise dram çıktı.

Alınan bilgiye göre, yaklaşık 10 yıl önce iş umuduyla Hatay'dan Mersin'e taşınan aile burada portakal bahçelerinde çalışarak geçimini sağlamaya başladı.

7 çocuklu aile, 7 yıl önce gırtlak kanseri nedeniyle 7 yıl önce baba Mehmet Sevim'i gırtlak kanserinde kaybetti. Daha sonra dede Mustafa Sevim'in sahip çıktığı aile, 2 yıl önce de bir kızlarını trafik kazasına kurban verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious