Sigara bağımlılığına 4 saatte son

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Almanya'nın başkenti Berlin'de, psikolog Lutz Mehlhorn yeni bir tedavi yöntemi ile sigara tiryakilerini 4 saatte bağımlılıktan kurtardığını iddia ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mehlhorn, Fransa'da da uygulanmaya başlanan bu tedavi yönteminde yüzde 70 oranında başarı sağlandığına dikkati çekerek, çok sayıda hastalık sigortasının bu yöntemin masrafını da karşıladığını söyledi.

Tedavinin 4 bölümden oluştuğunu belirten Mehlhorn, ilk aşamada müşterilerine tiryakiliğin riskleri ve etkileri hakkında bilgi verdiğini, ikinci aşamada da tiryakiliği yok etmek için akupunktur yönteminde de bilinen vücuttaki bazı noktaları uyardığını kaydetti.

Mehlhorn, üçüncü aşamada da küçük iğnelerle başın 9 yerinde bulunan ''tiryaki noktalarına'' az miktarda bir ilaç salgılandığını, dördüncü ve son aşamada da homeopatik damlaların kullanıldığını kaydetti.

Bu tedavi yönteminden sonra sigara içmeye kalkışanların kendilerini bir parça kötü hissedeceklerini ifade eden Mehlhorn, ''Sigarayı bırakma isteğiniz de güçlüyse bu yöntem etkili olacaktır'' dedi.

Tedaviden memnun kalan 54 yaşındaki Ulrike Czerny, 40 yıl boyunca sigara içtiğini belirterek, ''Tedaviyi yaptığımdan bu yana 3 ay boyunca sigara içmedim ve kendimi çok mutlu hissediyorum. Hiç acımadı ve çok yorucu da değildi'' şeklinde konuştu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious