Sigara tiryakisinin 2 ayağını da kestiler

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

Bacağının dizinin altından kesildiği ilk operasyonun ardından doktorların uyarılarına rağmen alışkanlığını sürdürünce, bu kez diğer ayağını da kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ailesinin geçimini şoförlük yaparak sağlayan Ali Çam (39), günde iki paketin üzerinde sigara tükettiği 5 yıl öncesinde, damar tıkanıklığı sorunu nedeniyle rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. İlk operasyonda, sol bacağı dizinin altından kesildi ve doktorlar sigara alışkanlığına son vermesi uyarısında bulundular. Ancak, Ali Çam, hastaneden taburcu olduktan sonra bir süre azalttığı sigara tüketimini çevresindekilerinin de karşı çıkmasına rağmen yine eski seviyeye kadar çıkarttı. Yine rahatsızlanan Ali Çam'ın, geçen hafta kaldırıldığı Silifke Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonla bu kez diğer ayağı da bileğinden kesildi.

Ali Çam, taburcu olduktan sonra geçim kaygısına düşünce, eşi Zeynep ile Kaymakam vekili ve Mersin Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu'dan yardım istedi. Ahmet Beyoğlu, durumun bildirilmesi üzerine hizmet binası önündeki otomobilde bulunan Ali Çam ile görüştü, artık sigarayı tamamen bıraktığını öğrendi ve ihtiyacı olan motorlu engelli aracının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynağından temin edileceğini bildirdi.

Ali Çam, son operasyonun ardından tuvalet bekçiliği yaptığı Göksu Parkı'ndaki işine gidemediğini belirterek, ailesinin geçimini sağlamak zorunda olduğunu ve çalışmak istediğini belirtti.

Özellikle gençleri sigara konusunda duyarlı ve bilinçli olmaya çağıran Çam, şunları söyledi:

''Doktorların uyarılarını ve çevremdekilerin sözlerini dinlemedim. Önce şoförlük işimden oldum, şimdi de büyük sıkıntı çekiyorum. Artık, sigarayı tamamen bıraktım. Çünkü, doktorlar aynı şekilde devam edersem, yine operasyonlar yapmak zorunda kalabileceklerini söylediler. Benim durumun başkalarına ibret olsun.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious