Sigara yasağı iki zıt partinin vekillerini yakınlaştırdı

Sigara yasağı iki zıt partinin vekillerini yakınlaştırdı.12743
  • Giriş : 10.06.2008 / 00:26:00
  • Güncelleme : 09.06.2008 / 23:59:48

Sigara yasağı iki zıt partinin vekillerini yakınlaştırdı. İşte MHP'li Nalcı ile DTP'li Kaplan arasındaki diyalog.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Meclis'te DTP'lilerle tokalaşması, 23 Nisan törenlerinde Hasip Kaplan'la samimi poz vermesinin ardından sigara yasağı iki partiyi daha da yakınlaştırdı. DTP'li Kaplan, bozkurt işareti yapmakta zorlandı, MHP'liler ise ellerini zafer işaretine alıştırdı.

DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis bahçesinde sigara molası verdi. Aynı dakikalarda, MHP'li 6 milletvekili de aynı bankların etrafında yerini aldı. Uzun yıllardır birbirini sert bir dille eleştiren iki partinin vekilleri arasında şu sohbet geçti:

MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı: (Sigarasını yaktıktan sonra) Hasip Bey, 18 yıldır Tekirdağ'da yaşıyorum ve oradan milletvekili oldum. Sizin Hanım da Trakyalı. Yani hemşeriyiz. Senin için MHP'de açık kapı bırakıyoruz. Bize gel.
Hasip Kaplan: (Gülerek) Bu hiç de kolay değil, Çünkü bizim elimiz 2 yapmaya alışmış. 3 yapmayı beceremeyiz!
Nalcı: . Olsun olsun biz sana öğretiriz

Sohbet sırasında Kaplan eliyle bozkurt işareti yapmaya çalıştı, ancak epeyce zorlandı. Bunu da, "Ne yapalım ömrümüz zafer işareti yapmakla geçmiş. Buna alışmak kolay değil yani!" diye açıkladı. Aynı dakikalarda zafer işareti provası yapan MHP milletvekilleri, 'hangisi daha kolay yapılıyor?' diye sordu.
SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious