Sigara yasağının kapsamı genişliyor

Sigara yasağının kapsamı genişliyor  .8084
  • Giriş : 27.03.2008 / 09:26:00

18 Mayıs 2008 tarihinden itibaren cezai hükümleri ile uygulanmaya başlayacak 5727 sayılı kanun ile sigara yasağının kapsamı genişliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa'da, yasa hükümlerinin il genelinde uygulanma pratiklerinin oluşması konusunda Nilüfer ilçesi pilot uygulayıcı ilçe olarak seçildi. Bu çerçevede, ilçede denetim görevi yürüten kurumlardan çok sayıda denetçi ile eğitim kurumlarında tütünle mücadele konusunda denetim görevi yürütecek idareci ve temsilciler, bilgilendirme toplantılarında bir araya geliyor. İlgililere eğitim ve denetim konusundaki görevleri hakkında bilgilerin verildiği toplantılar hakkında açıklama yapan Nilüfer Kaymakamı Ekrem Çalık; kamu sağlığını yakından ilgilendiren bu kanunun hükümleri ile ilgili bilgilendirme ve eğitim konusuna dikkati çekerek, konunun sıkı takipçisi olacaklarını vurguladı. Kaymakam Çalık; "Halkımızın sağlığı düşünülerek çıkartılan bir kanunun eksiksiz olarak uygulanması gerekir. İlçemizin de pilot bölge olarak seçilmesinden dolayı, konuya gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Vatandaşlarımız da bize yardımcı olurlarsa yine kazanan halkımız olacaktır" dedi.

Kaymakam Çalık, Nilüfer Sağlık Grup Başkanı Dr.Oya Söylemez ve görevli Dr.Ferdad Bahrami'nin de tütün ve mamulleri ile mücadele konusunda yurt genelinde çalışmalar yürüten SAĞLIK-DER Genel Başkanı Bahattin Köksal'ın denetçilere bilgi verdiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious