Sigaranın kimliği çıkarıldı

Sigaranın kimliği çıkarıldı.6815
  • Giriş : 19.01.2008 / 18:42:00

Hakkari Eğitim, Sanat, Kalkınma ve Araştırma Derneği (HASKADER) Başkanı Sefer Kaçmaz, sigaranın zararlarına dikkat çekmek amacıyla sigaraya kimlik çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zararlı Alışkanlıklara Mücadele Eğitimi Projesi Koordinatörü de olan Kaçmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, sigaranın zararlarının daha iyi görülmesi için sigaraya kimlik çıkardığını ve hazırladığı broşürleri vatandaşlara dağıttığını belirtti.

Kaçmaz'ın hazırladığı broşürde, ''Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, sigara dünyada her yıl 5 milyon, Türkiye'de ise 110 bin insanın ölümüne neden olmaktadır. Tüm dünyada kırmızı bültenle aranan ve insanlık tarafından suçlu ilan edilen sanığın kimlik bilgileri aşağıya çıkarılmıştır'' denildi.

Kaçmaz'ın, sigara için çıkardığı kimlik şöyle:

''Adı: Sigara, Soyadı: Tütün, Doğum Yeri: Amerika, Doğum Tarihi: 1492, Başlama Yaşı: 11, Baba Adı: Gövde, Ana Adı: Tohum, Cinsi: Nikotin ve 4 bin zehir, Görevi: Kanser yapar, Adresi: İnsan, Durağı: Dudak, Sokağı: Gırtlak, Caddesi: Bağırsak, Mahallesi: Akciğer, Akrabası: Alkol, Gücü: Atom Bombası, Kenti: Mezarlık, Sonu: Ölüm, Kapsama Alanı: Tüm canlılar.''

Kaçmaz'ın hazırladığı sigarayla ilgili kimlik bilgilerinin tanıklar kısmında ise ''Dünya Sağlık Örgütü ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve başkanı olduğu dernek'' yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious