Sigarayı 'Biorezonans'la bıraktılar

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Bu istatistikler sigarayı bıraktırır. 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü'nde Yeşilay'ın çarpıcı raporu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Biorezonans Uzmanı Zerrin Özgenç, ''tamamlayıcı tıp yöntemi'' olarak tanımladığı biorezonans ile biofiziksel olarak sigara içiminin engellendiğini söyledi. Özgenç, yöntemin hamile kadınlar ya da kalp pili kullananlar dışındaki tüm tiryakilere uygulanabileceğini dile getirdi.

Özgenç, biorezonans tedavisinin ardından, tıpkı sigara içmeyen kişilerde olduğu gibi, sigaranın artık yabancı bir madde olarak algılandığını ve isteğin ortadan kalktığını belirterek, kişilerin sigara kokusundan rahatsız olduklarını belirtti. Sistemin en önemli özelliğinin 45 dakikalık bir seansın ardından etkisini hemen göstermesi olduğunu belirten Özgenç, şunları söyledi:

''Tamamen ağrısız ve yan etkisi olmayan tedavide, öncelikle cep telefonu gibi elektromanyetik etkenlerden vücudun arındırılması gerekir. BİCOM cihazının giriş kupasına içilen sigara ve tükürük içeren bir mendil yerleştirilir. Bu tükürük örneğinden ve sigaradan cihaz frekans kodunu okur. Ellere ve başa kablolu elektrotlar bağlanır.

Cihaz, giriş kupasından okuduğu frekans kodunu ters çevrilmiş olarak, bu elektrotlar sayesinde uygulanan kişinin bedenine iade eder. Dolayısıyla frekans (titreşim) ters frekansla karşılandığı için sıfırlanır. Tedavi sonrası, tıpkı sigara içmeyen kişilerde olduğu gibi, sigara artık yabancı bir madde olarak algılanır. İstek ortadan kalkar. Sigara kokusundan rahatsız olunur. Tedaviden sonra ise kişiye verilecek çiple (yuvarlak metal parçası) tedavinin devamı
sağlanacaktır.''

-İKİZ DAVRANIŞLARDAN UZAK DURMAK-

Sigara içme isteğinin ortaya çıkması durumunda hemen iki bardak su içilmesi gerektiğini belirten Özgenç, içilen son sigaranın küllerinin bulunduğu tüpün de kişinin yanında taşınmasının tavsiye edildiğini belirtti. Özgenç, bir diğer önerilerinin ise tükenmez kalemin arkasına 15-20 kez bastırılması ya da tespih çekilmesi olduğunu söyledi.

Özgenç, tedaviden sonra sigara eşliğinde yapılan, çay ve kahve içmek gibi ikiz davranışlardan kişinin uzak durmak zorunda kalmadığını, aksine bu davranışları sigarasız da yapabildiğini kendine ispat edebildiğini de belirtti.

-YÖNTEM 54 ÜLKEDE UYGULANIYOR-

Yöntemin uygulanmasında kullanılan ''BİCOM'' cihazını Türkiye'ye getiren ekipte yer alan aile hekimi Dr. Sümer Karabey ise şu anda toplam 29 şubeyle ülke genelinde faaliyet gösterdiklerini kaydetti.

Karabey, geçen yıl şubelerden gelen verilere göre Türkiye'de bu sistemle 4373 kişinin sigarayı bıraktığını aktardı. Bu tedavi yönteminin 54 ülkede uygulandığını, Türkiyede ise Ağustos 2005'den itibaren kullanılmaya başlandığını ifade etti.
Sistemin en etkin yönünün tedavi sonrasında vücuda herhangi bir yan etkisinin bulunmadığını belirten Karabey, Türkiye çapında düzenledikleri eğitimlerin uluslararası standartlarında yürüttüklerini dile getirdi. Karabey, cihazın sadece sigaranın bırakılmasında kullanılmadığını, aynı zamanda menüsküs, sedef hastalığı, bel fıtığı, reflü, sinüzit gibi rahatsızlıklarda da önemli
sonuçlara ulaştıklarını belirterek, ''Özellikle alerjide yüzde 96 başarı sağlanıyor'' dedi.

-YÖNTEMİ DENEYENLER ANLATIYOR-

Biorezonans yöntemiyle sigarayı bırakan, 22 yaşında güzellik uzmanı Yaprak Demir, 8 yıllık tiryaki olduğunu belirterek, annesinin zoruyla geldiği biorezonans tedavi merkezinde 10 ay önce sigarayı kolaylıkla bıraktığını kaydetti. Demir, ''Sigarayı kendi irademle bırakacak biri değildim. Kendi kendime yapamadığımı biorezonans kısa sürede yaptı'' dedi.

İşletmeci Özer Köse ise 36 yaşında olduğunu ve 8 ay önce aynı yöntemle sigarayı bıraktığını söyledi. Köse, ''Tedavi merkezinden çıktıktan sonra gidip sigara ve çakmak aldım. Ancak 19 yıldır içtiğim sigaranın kokusundan rahatsız oldum ve yakamadım bile'' diye konuştu. Daha önce birçok yöntemi denemesine karşın sigarayı bırakamadığını belirten Köse, bir yönetici olarak işletmesinde çalışanlardan sigarayı bırakmak isteyenlerin tedavi giderlerinin yarısını
karşılayacağını da kaydetti.

-BİRÇOK HASTALIĞIN KAYNAĞI SİGARA-

İngiltere, İrlanda ve Fransa gibi AB üyesi ülkeler kamuya açık alanlarda sigara içme yasağı getirmeye başladılar. Türkiye'de de belirli alanlarda sigara içilmesi konusunda kısıtlama getiriliyor. ''Birçok hastalığın kaynağı'' olarak gösterilen sigaranın kamuya açık alanlarda içilmesinin yasaklanması, sigara paketlerine uyarıcı yazılar konulması yönündeki çalışmalar birçok ülkede sürdürülüyor.

Yeşilay Genel Başkanı Mustafa Necati Özfatura'nın, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada yer alan verilere göre,

- Günde 1 paket sigara içenlerin vücudunda 20 yılda 7 kilogram is ve katran birikiyor.

- Tiryakilerin yüzde 95'i sigaraya 21 yaşına kadar başlıyor.

- Beyin tümörlerinin yüzde 99'u,

- Beyin kanamalarının yüzde 85'i,

- Akciğer kanserlerinin yüzde 90'ı,

- Gırtlak kanserlerinin yüzde 99'u

sigara kaynaklı hastalıklar arasında sayılıyor.

Tütün dumanında 4.000 adet zararlı madde bulunduğu belirtiliyor.

Yeşilay verilerine göre,

- Sigara içen kadınlar içmeyen kadınlardan 15 yaş fazla ihtiyarlıyor.

- Sigara içen annelerin çocukları, oksijen azlığı sebebiyle geri zekalı oluyor.

- Tiryaki bayanların çocuklarında sakatlık ihtimali ise yüzde 65.

- Sigara içen kadınlarda kısırlık 10 kat daha fazla, erken doğum ve düşüklerin yüzde 80'inin sebebi sigara.

- Sigaranın neden olduğu ölümler, diğer uyuşturucularınkinden 13 kat daha fazla.

- Sigara içenlerde ani ölüm, içmeyenlere oranla 10 kat fazla.

- 45-50 yaşın altındaki erkeklerde koroner kalp hastalığından ölenlerin yüzde 80'i sigara kaynaklı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious