Sigarayi birak, 50 YTL'yi al

Sigarayi birak, 50 YTL'yi al.10551
  • Giriş : 19.10.2005 / 00:00:00

ERZINCAN - Erzincan'in Kemah ilçesi Kaymakami Ali Hamza Pehlivan önderliginde ilçe genelinde sigarayi birakma kampanyasi baslatildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanin çagdas ülkelerinde insanligi tehdit eden unsurlara karsi son yillarda kapsamli mücadeleler verildigini, bu unsurlardan birisinin de zararlari herkes tarafindan bilinen sigara oldugunu açiklayan Kemah Kaymakami Ali Hamza Pehlivan, sigaranin birakilmasi için çesitli kampanyalar ve kanunlar çikarildigini belirtti.

Asil mücadelenin sigarayi birakma iradesini bireylerin ortaya koymasi ile saglikli ve kalici sonuçlarin elde edilmesi oldugunu ifade eden Kaymakam Pehlivan, kisinin ilk etapta kendi saglini düsünüp vücuduna zarar vermemekten imtina etmesi gerektigini vurgulayarak, "Kaymakamligimiz tarafindan bütün kamu görevlilerini ve Kemahli vatandaslari kapsayan sigarayi birakma kampanyasi baslattik. Sigarayi birakmaya baslayanlardan ilk 5 kisiye 50'ser YTL para ödülü verilecektir. Ayrica kamu personelenin yil sonu performans degerlendirmelerinde bu durum olumlu bir kanaat olarak dikkate alinacaktir." seklinde açiklamada bulundu.

Ilçede sigara kullanan herkesi bu kampanyaya davet eden ve sigara dumaniyla karartilmamis saglikli yarinlara ulasmak istediklerine dikkat çeken Kemah Kaymakami Ali Hamza Pehlivan ise, tütün mamüllerinin içilmesi yasak olan yerlerde sorumlulugunu yerine getirmeyen memurlar için gerekli yaptirimlar, uyariya ragmen tütün mamülleri içen kisi hakkinda da 660 YTL 70 Ykr para cezasi uygulanacagini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious