'Sigarayı bırakalım, Türk kahvesi içelim'

'Sigarayı bırakalım, Türk kahvesi içelim'.8385
  • Giriş : 18.03.2009 / 17:10:00

Gülen Koleji öğrencileri, sigarayı bırakalım Türk kahvesine başlayalım kampanyası başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hatay'ın İskenderun ilçesinde eğitim faaliyetlerini yürüten Gülen Koleji'nin öğrencileri, Yeşilay Haftası dolayısıyla sigarayı bırakalım Türk kahvesine başlayalım kampanyası başlattı.
Gülen Koleji Müdürü Mustafa Üsküplü, Okul Aile Birliği üyeleri ve Gülen Koleji öğrencileri, Kaymakam Cengiz Horozoğlu'nu ziyaret ederek, kampanya hakkında bilgi verdi.

Mustafa Üsküplü, "Mart ayı başından itibaren yaptığımız çalışmada, sigara kullanımının ilköğretim çağındaki öğrencilere kadar düştüğünü tespit ettik. Okulumuzda öğrencilere velilere yönelik sigara, alkol ve uyuşturucunun zararları hakkında eğitim semineri düzenlendik. Öğrencilerimize sağlıklı bir yaşam için spor ve dengeli beslenmenin önemini anlatıyoruz" dedi.

Kampanya için Gülen Koleji öğrencilerinin hazırladığı "Tertemiz bir çevre, kavgasız bir yuva, sağlıklı ve mutlu nesiller için sigarayı bırakalım Türk kahvesine başlayalım sloganı Kaymakam Cengiz Horozoğlu'na okundu.

Bu tür kampanyaları çok önemsediğini belirten Kaymakam Horozoğlu, kötü alışkanlıkların bırakılması ve yetişkinlere örnek olunması açısından Gülen Koleji öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Gülen Koleji Müdürü Mustafa Üsküplü, Okul Aile Birliği üyeleri ve öğrenciler, daha sonra Şehit Pamir Caddesi'ndeki esnaflara bir içimlik kahve dağıttı.

Okul müdürü Üsküplü, kampanyanın amacına ulaşması için öğrencilerin özverili bir şekilde görev yaptığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*