Sigarayı bırakan ödülü kapıyor

  • Giriş : 19.06.2006 / 00:00:00

Ferizli Belediyesi'nin 12 Mart 2006 tarihinde ilçede düzenlediği Ferizli'de Sigarasız Günler adlı etkinlik sonucu üç vatandaş sigarayı bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ferizli Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte sigara alışkanlığını bırakan Mihriye Haymana, Melek Sarhoş ve Alev Yadigar, Ferizli Belediye Başkan'ı Hüseyin Kaşkaş tarafından spor malzemeleri hediye edilerek ödüllendirildi.

Ferizli Belediyesi'nin 12 Mart 2006 günü başlattığı 'Ferizli'de Sigarasız Günler' adlı etkinlik kapsamında belediye hizmet binasında sigara içmek yasaklanmış, sigara içenler için kapısında ölüm odası yazan sigara içme odası oluşturulmuştu. Ayrıca ilçede etkinlik kapsamında sigaranın zararları ve bırakma yolları adıyla seminer düzenlenmiş bu seminer sonrası ilçede sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayanlara psikolojik destek verilmişti.

Sigarayı bırakan vatandaşlar için düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Başkan Kaşkaş, sigaranın verdiği zararların bugün herkes tarafından bilindiğini belirterek "Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi de sigara içme alışkanlığıdır. Sigara bireye ve çevresine zarar verdiği gibi ülke geleceğine ve ekonomisine de zarar vermektedir. Bu gün ülkemizde sigaraya başlama yaşı 11 yaşın altına inmiş bulunmaktadır. Ülkemizde yapılan sağlık harcamalarının yüzde 65'ni sigara ve sigaraya bağlı hastalıkların tedavisi oluşturmaktadır. Ülkenin sorunu olan sigara içme alışkanlığı ilçemizin de sorunudur. Belediye olarak bu nedenle ilçemizde Ferizli'de Sigarası Günler adıyla bir etkinlik düzenledik. Etkinliğimiz kapsamında altı vatandaşımız sigarayı bırakmak için belediyemize başvurmuş olup bu altı vatandaşımızdan sadece üçü sigarayı bırakabilmiştir. Diğerleri ise başarısız olup bir süre sonra sigaraya içme alışkanlıklarını devam ettirmişlerdir. Sigarayı bırakan vatandaşlarımızın her üçünün de bayan olması bayanlarımızın erkelere oranla daha iradeli olduğunu göstermiştir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious