Sigarayı bırakana kravat hediye

Sigarayı bırakana kravat hediye.12314
  • Giriş : 16.04.2009 / 15:44:00

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, sigarayı bırakanlara kravat hediye edeceğini, sigaraya başlayanlardan ise takım elbise alacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, sigarayı bırakanlara kravat hediye edeceğini, sigaraya başlayanlardan ise takım elbise alacağını söyledi.


Öner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zararlarının bilinmesine rağmen sigara kullanımının özellikle gençler arasında yaygın olduğunu belirtti.

Bayburt Valiliği'nde gerçekleştirdiği uygulamanın bir benzerinin Isparta'da başlatmak istediğini anlatan Vali Öner, ''Sigarayı bırakana kravat hediye edeceğim, başlayandan da takım elbise alacağım. Amacım sigarayı caydırıcı hale getirmek'' dedi.

Uygulamadan Bayburt'ta olumlu sonuçlar aldıklarını belirten Ali Haydar Öner, şöyle konuştu:

''Uygulamayı Isparta'da ilk olarak Valilik binasında başlatmayı planlıyorum. Sigarayı bırakan ve hiçbir şekilde de sigarayı eline almayana kravat alacağım. Ama sigaraya başlayanı tespit ettiğimde de ondan takım elbisemi isteyeceğim. Almak zorunda değil, ama ortada verilmiş bir söz var. Takım elbise almadı diye de ceza kesmeyeceğiz. Bu uygulamadaki gayemiz, sigara kullanımını azaltmak, sigarayı caydırıcı hale getirmek.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*