Sigarayı bırakana traş bedava

Sigarayı bırakana traş bedava.5675
  • Giriş : 20.01.2008 / 12:35:00
  • Güncelleme : 20.01.2008 / 12:24:55

15 yıllık tiryakiydi, önce kendisi bıraktı, sonra da bu ilginç kampanyayı başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

15 yıl boyunca sigara içen berber Hilmi sigarayı bıraktığı gün “Sigarayı bırak, 1 ay bedava tıraş ol” kampanyası başlatarak örnek bir davranış sergiledi. Şu anda 5 kişinin sigarayı bıraktığı kampanya 6 ay sürecek.

Sigara içme alanlarının daraltıldığı bugünlerde Batman’lı bir berber vatandaşlara sigarayı bıraktırmak için örnek bir kampanya başlattı. Batman eski otogarında bulunan Gar berber salonu sahibi Hilmi Damlayıcı, 15 yıl boyunca içtiği sigarayı bıraktığı gün müşterilerine de sigarayı bıraktırmak için “Sigarayı bırak, 1 ay bedava tıraş ol” kampanyası başlattı. 15 gün önce başlattığı kampanya ile 5 müşterisine sigarayı bıraktırdığını belirten Hilmi Damlayıcı, 6 ay sürecek kampanya sonucunda amacının 100 kişiye sigarayı bıraktırmak olduğunu ifade etti. 2

TIRAŞ TUTARI PARA CEZASI

İş yerinde sigara içilmesini de yasaklayan berber Hilmi Damlayıcı, “15 yıl boyunca sigara içtim. Müşterilerimi tıraş ederken içtiğim sigaranın müşterilerimi rahatsız ettiğini gördüm. Sigaranın zararlarını da hissetmeye başladığım için sigarayı bırakma kararı aldım. Bıraktığım gün bir karar alarak hem çevremdekilere hem de müşterilerime sigarayı bıraktırmayı amaçladım. ‘Sigarayı bırakan herkese 1 ay tıraş bedava’ kampanyası başlattım. Şu ana kadar 5 müşterim sigarayı bıraktı.

Kampanya 6 ay sürecek. Kampanya sonunda 100 kişiye sigarayı bıraktırmayı amaçlıyorum. Sigarayı bırakıp kampanyadan faydalanan müşterilerimin tekrar sigara içtiklerini fark ettiğim anda her tıraş için iki tıraş parası alacağım” dedi. Tıraş olmaya gelen ve kampanyadan haberi olmayan Mehmet Olgan isimli vatandaş da kampanyaya destek vereceğini açıkladı. Uzun zamandır sigarayı bırakmayı düşündüğünü ancak bir türlü bırakamadığını belirten Olgan, cebindeki sigara paketini buruşturup atarak sigarayı bırakacağına dair söz verdi. Diğer müşteriler de kampanyaya destek vererek ceplerindeki sigara paketlerini buruşturup sobaya attılar.

KAMPANYAYLA 100 KİŞİ HEDEFLENİYOR

Kampanya sonunda 100 kişiye sigarayı bıraktırmayı amaçlayan berber Hilmi “Sigarayı bırakıp kampanyadan faydalanan müşterilerimin tekrar sigaraya başlaması halinde para cezası kesilecek* diyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious