Şiir İkindileri yeniden başlıyor

Şiir İkindileri yeniden başlıyor.14029
  • Giriş : 24.10.2008 / 16:11:00

Hoca Ahmet Yesevi Vakfı’nın iki kez sekteye uğrayan klasik etkinliği, Şiir İkindileri 25 Ekim Cumartesi Günü yeniden başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şiir İkindileri Küçük Ayasofya Camiinin bahçesinde toplanılarak Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde saat 14.00'de başlayacak.

Pera Palas'ta yıllarca şair Fevzi Halıcı ve Gültekin Samanoğlu, Ahmet Özdemir'in yönetiminde şairleri bir araya topladılar. Bu güzel toplantılar Pera Palas'ın sahibi Hasan Süzer'in vefatıyla son buldu.

Hoca Ahmet Yesevi Vakfının bahçesinde Şiir İkindileri yapılmaya başlandı. O zaman Tahir Kutsi makal, Mehmet Zeki Akdağ ve Ahmet Özdemir'in yönetiminde Pera Palas'tan sonra şairler yine bir araya geldiler. Şiirler okudular. Tahir Kutsi Makal'ın vefatından sonra Şiir İkindileri sekteye uğradı. Şiir İkindileri 1 Şiir İkindileri 2 adıyla şiir seçkileri de yayınlanmıştı.

Eminönü Belediye başkanı Nevzat Er ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fuat İnce Şiir İkindilerini kendi faaliyetleri arasına katarak yeniden canlandıracaklarını açıkladılar. Şiir İkindileri 25 Ekim Cumartesi Günü saat 14.00'de Yesevi Vakfı'nda toplandıktan sonra Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nin salonunda yapılacak.

Etkinlikte, şairler ilk bir saat beğendikleri ustaların ve kendilerinin şiirlerini okuyacaklar. Yarım saat arada ikram yapılacak ve daha sonra ikinci turda şiirler ve sohbetler devam edecek. Şairler, şiir sevenler bu toplantıya davet edilirken, katılımın serbest ve ücretsiz olduğu belirtildi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*