Siirt'te askeri araca bombalı tuzak

Siirt'te askeri araca bombalı tuzak.17594
  • Giriş : 18.06.2008 / 13:51:00
  • Güncelleme : 18.06.2008 / 14:15:03

Siirt’in Şirvan İlçesi’ne bağlı Akyamaç Köyü yoluna PKK’lılar tarafından döşenen uzaktan kumandalı bomba, askeri ve sivil araçlar geçişi sırasında patlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Patlamanın araçların geçişinden sonra gerçekleşmesi faciayı önlerken, olayda ölen ve yaralanan olmadı. Aynı bölgede 4 ay önce düzenlenen bombalı saldırıda 4 asker şehit olmuştu.

Şirvan’ın Akyamaç Köyü karayoluna önceden bomba yerleştiren PKK’lı teröristler bu sabah arama tarama faaliyetin giden askeri araç ve sivil araçların geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı. Patlama araçlar geçişinden sonra meydana gelmesi, faciayı önlerken ölen ve yaralanan olmadığı bildirildi. Aynı bölgede 4 ay yola döşenen mayının patlatılması sonucu ise 4 asker şehit olmuştu.

Güvenlik güçleri, Şirvan ilçesi ile köy yollarında başka bombalar olup olmadığının tespit edilmesi için başlatılan kontroller nedeniyle bu bölgelere giriş ve çıkışlar durduruldu. Siirt’ten bölgeye sevkedilen özel eğitimli komandolarla birlikte PKK’lı teröristlere yönelik başta Herekol Dağı olmak üzere geniş çaplı operaslon başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious