Siirt'te başarılı ameliyat!

Siirt'te başarılı ameliyat!.23637
  • Giriş : 17.02.2009 / 17:18:00

Siirt'te 6 kilo ağırlığındaki kasık fıtığı, başarılı bir ameliyatla alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan BeşikÖzel bir hastanede ameliyat olarak fıtığından kurtulan Abdullah Çelik yeniden dünyaya geldiğini ifade etti.

65 yaşındaki beton işçisi Abdullah Çelik, doğduğundan beri bulunan kasık fıtığından yapılan başarılı bir ameliyatla kurtuldu.

Çelik "Beton işçisiyim. Kazma kürekle de çalışıyorum. Beton da taşıyorum. Küçüklükten beri bende bu kasık fıtığı var. Ancak, son yıllarda bu fıtık oldukça büyüdü ve adeta önümde büyükçe bir torba gibi sallanmaya başladı. Sancılar bir yana, artık çalışamaz, günlük hayatımı sürdüremez hale gelmiştim. Hangi doktora göründüysem bana bir şey yapamayacağını ve tıp fakültesine gitmemi istedi. Beton işçisi olduğum için maddi gücüm yetersizdi. Onun için gidemiyordum. Fakat sağ olsun Dr. Akın Önder, beni başarılı bir ameliyatla sağlığıma kavuşturdu." dedi.

Kasık fıtığının tıp literatüründe eşine az rastlanır boyutta olduğunu ifade eden Dr. Akın Önder, fıtıkların ikiye ayrıldığını söyledi.

Önder, "Doğuştan olarak nitelendirdiğimiz bu fıtık, o kadar büyümüştü ki adeta büyükçe bir bohçayı andırıyordu.Bu da doğal olarak hastamızın hem sancı çekmesine ve hem de günlük yaşamını ve iş yaşamını olumsuz etkiliyordu. 6 kilogramdan fazla bir ağırlığa sahip olan fıtığı 2 taraflı açarak bağırsakları karın bölgesine yerleştirdik. Hastamızın sağlık durumu gayet iyi. Bu doğuştan bir fıtıktır. Hasta Devlet hastanesine müracaat etmiş. Onlarda Tıp fakültesine havale etmiş, gitmemiş. Bize müracaat etti. Biz de bu ameliyatı yaparak sağlığına kavuşturduk." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*