Siirt'te ilk kez tümör ameliyatı yapıldı

Siirt'te ilk kez tümör ameliyatı yapıldı.13578
  • Giriş : 28.03.2008 / 12:16:00

Siirt Devlet Hastanesi'nde ilk kez beyin tümörü ameliyatı yapıldı. Siirt Devlet Hastanesi Beyin Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Alper Irak tarafından yapılan ve 4 saat süren başarılı bir ameliyatla Ayşe Kızılaslan'ın (55) beyninde yayılma eğilimi göst

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hastanın beyninde tıpta Moling olarak adlandırılan kötü huylu bir tümör bulunduğunu belirten Operatör Dr. Alper Irak, 4 saat süren başarılı bir ameliyatla tümörleri aldıklarını söyledi.

Bu tür ameliyatların sadece büyük tıp merkezlerinde yapıldığını ifade eden Irak, imkanlar ve teknolojik yeterlilik olan Siirt Devlet Hastanesi'nde de artık bu tür ameliyatların yapıldığını söyledi.

Binde bir bu tür hastalara rastlanabildiğine dikkat çeken Irak, "Bu zor ve sıkıntılı bir ameliyattır. Mevcut imkanları kullanarak ekip halinde bir başarı ile sonuçlandı. Buradaki amaç hastalarımızın kendi memleketlerinde sağlığına kavuşturmaktır. Ayşe Kızılaslan adlı hastamıza yapılan ameliyat da büyük merkezlerde yapılabilen riskli bir ameliyattı.'' diye konuştu.

Devlet Hastanesi Baştabibi ortopedi uzmanı Osman Lapçin, böyle bir büyük ameliyatın hastanelerinde gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ve sevindiklerini kaydetti.

Azim ve gayret yanında imkanların sunulması halinde büyük başarı ve hizmetlere imza atılacağını belirten Lapçin, "İnsan hayatında en önemli şey sağlıktır. Bunun için sağlıktan tasarruf edilemez. Elimizdeki imkanları gün gittikce geliştirmek ve sağlamak için çabalarımız sürüyor. Bu imkanlarla yapılan ameliyat büyük bir ameliyat ve hasta için de bir şanstır. En yakın sağlık merkezinde bu hizmetin verilmesi bölge halkı açısından çok önem arzetmektedir." şeklinde konuştu.

Hasta Kızılaslan da doktorlara teşekkür ederek ameliyattan sonra gayet iyi olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious