'Sık banyo' cinayetine 20 yıl hapis!

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Eşini sık banyo yaptığı için öldüren ve kavgayı ayırmaya çalışan kızını da yaralayan İsmail Kiraz mahkemede ne dedi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Afyonkarahisar'da, 11 Ekim 2006'da eşini `sık banyo yaptığı' gerekçesiyle öldürdüğü, kavgayı ayırmaya çalışan kızını da yaraladığı iddiasıyla yargılanan 35 yaşındaki İsmail Kiraz, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ambaryolu Caddesi'ndeki bir apartmanda oturan ve otobüs terminalindeki şekercilerden birinde çalışan İsmail Kiraz, geçen yıl 11 Ekim'de sabah saatlerinde eşi Ümmü Kiraz ile tartıştı. Birbirlerine bağıran çiftin tartışması kısa sürede kavgaya dönüştü. Cinnet getirdiği öne sürülen İsmail Kiraz, 33 yaşındaki eşi Ümmü Kiraz'ın boğazını bıçakla kesip öldürdü. Öfkeli eş, kendisine müdahale etmek isteyen 17 yaşındaki kızı Emine'yi de bıçakla yaraladı.

İsmail Kiraz'ın, yakın köylerdeki tarlalarda işçi olarak çalışan ve çok terlediği için sık sık banyo yapan eşiyle, "Neden bu kadar sık banyo yapıyorsun. Yoksa beni aldatıyor musun?" diye tartıştığı iddia edildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETE `AĞIR TAHRİK' İNDİRİMİ
Afyonkarahisar 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada katil zanlısı İsmail Kiraz, olay günü eşinin kendisini tahrik ettiğini ileri sürdü. Eşinin kendisini aldattığını savunan ve birlikte olduğu erkekle fotoğraflarını mahkemeye delil olarak sunan Kiraz, önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Ancak, ağır tahrik unsuru göz önünde bulundurularak hapis cezası 15 yıla indirildi.

Kızını yaralamaktan da 5 yıl ceza alan İsmail Kiraz'ın toplam hapis cezası 20 yıl olarak belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious