Şikenin de bir adabı var!

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Şike iddialarına ismi karışan 4 takım 1. Amatör Küme'den 2. Amatör Küme'ye düşürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aydın 1. Amatör Küme'de şubat ayında oynanan ve şike iddialarına neden olan maçlarla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan incelemenin ardından şike iddialarına ismi karışan 4 takım 1. Amatör Küme'den 2. Amatör Küme'ye düşürüldü. Şike iddialarının geçtiği iki maçta esame listelerinde bulunan kulüp yöneticileri, antrenörler ve futbolcular ise İl Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Amatör kümede play-off'a yükselme mücadelesi veren Karpuzlu Belediyespor ve Kızılcaköyspor takımlarının son maçlarında aldıkları 28-0 ve 19-2 gibi farklı galibiyetler tartışmalara neden olmuştu. Yaşanan tartışmaların ardından duruma el koyan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 22 Mart 2007 tarih ve 33 sayılı toplantısında şike iddialarına ismi karışan Kızılcaköyspor, Kardeşköyspor, Karpuzlu Belediyespor ve Tarım Sanayispor'un 1. Amatör Küme'den 2. Amatör Küme'ye düşürülmesine karar verdi.

Konuyla ilgili bugün basın toplantısı düzenleyen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Aydın Şube Başkanı Baki Aslantaş, Futbol Federasyonu'nun son zamanlarda Türkiye'de verilen en ağır cezalardan birini uyguladığını söyledi. Verilen kararın bir ders niteliğinde olduğunu kaydeden Aslantaş, bir daha hiçbir takımın böyle bir girişimde bulunamayacağını belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan gelen bildiriyi okuyan ASKF Aydın Şube Başkanı Baki Aslantaş, "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 22 Mart 2007 tarih ve 33 sayılı toplantısında; 4 Şubat 2007 tarihinde Aydın 1. Amatör Küme'de B Grubu'nda oynanan Karpuzlu Belediyespor-Tarım Sanayispor ve Kardeşköyspor-Kızılcaköyspor Futbol müsabakalarının 28-0 ve 19-2 gibi farklı bir skor ile sona ermesinde kulüplerin müsabakaların sonuçlarını kendi lehlerine oluşturmak üzere müsabaka sonucu üzerinde önceden anlaştıkları Şike Tahkik Kurulu'nca yapılan inceleme sonucu hazırlanan raporda belirtildiğinden Futbol Müsabaka Talimatı'nın 28/G maddesi gereğince Kızılcaköyspor, Kardeşköyspor, Karpuzlu Belediyespor ve Tarım Sanayispor takımlarının bir alt kümeye düşürülmesine, sporcu isim listesinde bulunan yönetici, antrenör ve futbolcuların İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmelerine karar verilmiştir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious