'Sıkılan kurşunlar beraberliğimize sıkılıyor'

  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

İçişleri Bakanı Aksu: "Sıkılan kurşunlar birlik beraberliğimiz huzur ve güvenliğimize sıkılmak isteniyor." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, ülkede kargaşa ortamı yaratılmak istendiğini belirterek "Şunu biliniz ki sıkılan kurşunlar, birlik, beraberliğimiz, huzur ve güvenliğimize sıkılmak isteniyor. Ancak, başta terör olmak üzere bütün örgütler ile mücadelemizde kararlıyız." dedi.

Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Tosmur Belediyesi'nin yeni hizmet binasının açılışına katılan Bakan Aksu, belediye hizmet binasının önünde kalabalık bir halk topluluğu tarafından karşılandı. Eğitimci yazar Haşim Yetkin'in sunumu ve Hacıkadiroğlu İlköğretim Okulu folklör ekibinin gösterisiyle başlayan açılış töreninde konuşan Bakan Aksu, hükümetin yapmış olduğu icraatleri sindiremeyenlerin olduğunu söyledi. Hükümetin terör başta olmak üzere bütün bölücü örgütlerle mücadelesinin sürdüğüne işaret eden Aksu, "Devletimiz güçlüdür. Devletimizin güvenlik güçleri bütün olanaklarıyla 24 saat kesintisiz hizmetini sürdürmektedir. Polisimiz, jandarmamız, sahil güvenlik komutanlığımızdaki değerli güvenlik güçlerimiz sizlerin huzur ve güvenliği için çalışmaktadır. Emniyet ve asayişiniz için görevinin başındadır." diye konuştu.

Güvenlik güçlerinin bütün şer odakları, terör ve anarşist gruplarla amansız mücadele içinde olduğunun altını çizen Aksu, başta terör olmak üzere bütün terör örgütleri ile mücadelede kararlı ve terörle mücadeleyi devam ettirmek zorunda olduklarının altını çizdi.

"Aziz milletimizin soğuk kanlılığı, sağduyusu bizim birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere en güzel cevap olmuştur." diyen Bakan Aksu, ülkede bir kargaşa ortamı yaratılmak istendiğini vurguladı. Türkiye'nin geldiği seviyeyi çekemeyenlerin huzuru bozmak için çaba sarfettiğini dile getiren Aksu, bu kişileri asla amaçlarına ulaşamayacağını kaydetti.

Bakan Aksu'nun Belçika Çevre Bakanı Emir Kırın ardından Danimarka'nın Taastrup Belediye Başkanı Michael Ziegler kürsüye çıkarak Tosmur Belediyesi'nden aldığı davet nedeniyle çok mutlu olduğunu belirtti. Tosmur'da çok sayıda yabancının yaşadığını kaydeden Ziegler, bu durumun halklar arasındaki dostluk ve kardeşliğe büyük katkı sağladığını söyledi.

Belçika Çevre Bakanı Emir Kır, Türkiye'nin Avrupa'dan bir farkı olmadığını ifade etti. Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) girmeyi hak eden bir ülke konumunda olduğunun altını çizen Kır, "İki gündür gezdiğim Tosmur ve Alanya'yı yıllar önce gördüğünden çok farklı ve gelişmiş buldum.Türk insanının artık yerel yönetimleriyle, insanıyla, bütün kurumlarıyla Avrupa'dan farksız olduğunu gördüm." şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Tosmur beldesinin yeni belediye binası törenle açıldı. Açılışa İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun yanısıra Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, AK Parti İlçe Başkanı Kemal Kaçmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya'nın eski ve yeni milletvekilleri, il genel meclisi üyeleri, belediye başkanları, ile binlerce vatandaş katıldı. Açılışta Alanya Müftüsü Muhammet Gevher dua etti. Belediye binasının açılış kurdelası İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Belçika Çevre Bakanı Emir Kır, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir ve Danimarka'nın Taastrup Belediye Başkanı Michael Ziegler tarafından kesildi. Konuklar daha sonra Başkan Özdemir'in makam odasında bir süre sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious