'Sıkıntı verecek bir durum değil'

'Sıkıntı verecek bir durum değil'.8169
  • Giriş : 14.12.2007 / 18:25:00

Erdoğan AB Zirvesi'ni yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB Liderler Zirvesi ile ilgili olarak, ''Temenni ederiz ki bizler için çok daha iyi bir netice çıksın. Kaldı ki üzerinde durulan şey de çok çok sıkıntı verecek bir durum değil'' dedi.

Başbakan Erdoğan, TBMM'de gazetecilerin AB Liderler Zirvesi ile ilgili sorularını yanıtladı. ''AB Zirvesinde Fransa'nın dediği oldu. Bunu ilişkin bir yorumunuz olacak mı?'' sorusuna Erdoğan, ''Daha sonuçlanmadı'' karşılığını verdi.

Erdoğan, gazetecilerin ''Bu yönde haberler geliyor?'' demesi üzerine, ''O şekilde değil, sonuçlansa bana gelir hemen'' karşılığını verdi.

Konuyla ilgili liderlerle ve Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ile bir temasının olup olmadığının sorulması üzerine Başbakan Erdoğan, şöyle dedi:

''Sarkozy ile zaten Lizbon'da görüştük. Bakalım nihai durum nedir, ne olacak? Diğer ilgili devlet başkanları ve başbakanlarla da görüşmeler oldu. Orada da bir süreç çalışıyor. Temenni ederiz ki bizler için çok daha iyi bir netice çıksın. Kaldı ki üzerinde durulan şey de çok çok sıkıntı verecek bir durum değil. Bunu da özellikle vurgulamak istiyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious