"Silah atma çiçek at"

  • Giriş : 08.06.2008 / 23:06:00

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, düğünlerde havaya ateş açarak kutlama yapılmasını önlemek amacıyla, "Silahlı sevince hayır, silah atma çiçek at, takı tak" projesini hayata geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üzerinde, "Silahlı sevince hayır, silah atma çiçek at, takı tak" yazılı broşürler hazırlatan Sakarya Emniyet Müdürlüğü, karakollara düğün izni için başvuran vatandaşlara bu broşürlerden dağıtıyor.

İl genelindeki tüm polis merkezi ve karakollara dağıtılan broşürler, gelinin tarafına mavi, erkek tarafına ise kırmızı kurdele bağlanarak veriliyor.
Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, il genelinde 1 ay önce uygulamaya koydukları projeyi düğünlerde silah atma alışkanlığını sona erdirmek amacıyla başlattıklarını söyleyerek, "Namludan çıkan kurşunun geri dönme şansı yok. Hazırladığımız bu broşürlere izin almak için polis merkezlerine gelen tüm düğün sahiplerine dağıtıyoruz. Bu şekilde cemiyetlerde silah kullanımını sona erdirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Ünsal ayrıca, düğünlerde sivil polislerin görev yapacağını belirterek, "Düğünün yapılacağı yerde belirlenen saatlerde görev alacak olan sivil timler uzaktan düğünü takip edecek. Düğün timleri silahla kutlama yapmak isteyenlere müdahale edecek" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious